Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39055 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Ruszyła produkcja nowej Toyoty Auris

Data publikacji: Autor: (ip)

Nowa Toyota Auris, Fot: Toyota Uruchomiona została produkcja zupełnie nowej Toyoty Auris. Z tej okazji w brytyjskich zakładach Toyota Motor Manufacturing UK odbyła się ceremonia z udziałem Ministra Handlu i Przemysłu Wielkiej Brytanii oraz Prezydenta i CEO Toyota Motor Europe.

W związku z rozpoczęciem produkcji Aurisa, a wkrótce także Aurisa Touring Sports, Toyota zainwestowała w TMUK 185 milionów Nowa Toyota Auris, Fot: Toyotafuntów (230 milionów Euro), w tym ok. 85 milionów funtów (105 milionów Euro) na rozwój łańcucha dostaw. Łącznie, od momentu rozpoczęcia działalności TMUK w 1992 roku, inwestycje koncernu w Wielkiej Brytanii przekroczyły 2.1 miliarda funtów (2.6 miliarda Euro). Projekt dostosowania zakładów do produkcji nowego modelu spowodował zwiększenie zatrudnienia o 800 nowych pracowników, którzy zostali przeszkoleni zgodnie z procedurami produkcyjnymi Toyoty.

Nowy Auris i Auris Touring Sports będą produkowane w Burnaston obok modelu Avensis. Od początku działalności TMUK, fabrykę opuściło 3.25 miliona samochodów. Zdecydowana większość produkcji brytyjskiej fabryki jest przeznaczona na potrzeby rynku europejskiego. Tak też będzie z produkcją nowego Aurisa i Aurisa Touring Sports.

ZNowa Toyota Auris, Fot: Toyotaakłady w Burnaston będą opuszczać Auris i Auris Touring Sports z silnikami benzynowymi, Diesla, oraz pełnym napędem hybrydowym. TMUK od 2010 roku jest pierwszą fabryką w Europie, produkującą pojazdy z napędem hybrydowym. Sam zestaw hybrydowy, podobnie jak w przypadku innych modeli Toyoty, jest produkowany w Japonii. Silniki Diesla 1.4 D-4D oraz 2.0 D-4D będą produkowane tak jak do tej pory w Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach. Silnik benzynowy o pojemności 1.8l będzie dostarczany z brytyjskich zakładów Toyoty w Deeside.

Nowy Auris zadebiutuje w Polsce podczas premiery w dniach 11-13 stycznia 2013 roku. Początkowo kompaktowa Toyota będzie dostępna z 5-drzwiowym nadwoziem hatchback oraz silnikami benzynowymi i Diesla. W kolejnych miesiącach zadebiutuje wersja hybrydowa oraz nadwozie kombi o nazwie Touring Sports, dostępne z trzema rodzajami napędu.

Ceny nowej Toyoty Auris będą rozpoczynały się od 59 900 zł. Ze względu na kluczowe znaczenie modelu dla Toyoty na rynku polskim, po raz pierwszy cena nowej generacji została ustalona poniżej regularnej ceny obecnie oferowanego modelu (61 600 zł).

 

Nowa Toyota Auris, Fot: Toyota

Nowa Toyota Auris, Fot: Toyota

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kolo (gość)

    ale pierniczą, cena od 59 tys bo golf tyle kosztuje

  • alan2

    Dokładnie ma kosztować 59900, i niby jest 90zł tańsza od Golfa ale szczerze jak na nią patrzę to nawet dołozyłbym więcej ale wybrałbym Golfa

  • gość (gość)

    Golf sie chowa przy niej :)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Auris zdjęcia

Toyota Auris dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Auris opinie

Oceń swoje auto

Toyota Auris Cena