Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Rybacy nie zablokują drogi nr 6 w Leśnicach

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Rybacy nie zablokują drogi nr 6 w Leśnicach Planowana na dzisiejsze przedpołudnie blokada drogi krajowej nr 6 w Leśnicach pod Lęborkiem nie odbędzie się. Rybacy zdecydowali się przełożyć protest z powodu sygnału od Ministerstwa Rolnictwa.

- Późnym wieczorem dostaliśmy sygnał, że resort jest gotowy do merytorycznych rozmów. W tej sprawie pojedziemy do Warszawy w czwartek. Gdyby jednak okazało się,że taka propozycja to tylko jakaś próba opóźnienia naszych postulatów wrócimy do pomysłu blokady drogi i zrobimy ją w poniedziałek - zapowiada Grzegorz Hałubek, prezes Związku Rybaków Polskich, jeden z organizatorów protestu.

O co chodzi protestującym rybakom? Armatorzy kutrów maja dwa żądania. Pierwszy dotyczy anulowania przez polski rząd kar nałożonych przez armatorów za połowy dorszy wbrew zakazowi w 2007 roku. W przypadku niektórych armatorów kary te sięgają nawet 300 tys. zł.

Rybacy wskazują, że kary są nałożone wbrew prawu i powinny zostać zniesione. Drugi podnoszony przez protestujących rybaków problem dotyczy planowanego na przyszły rok małego limitu połowowego na dorsze wyznaczonego łodziom do 17 metrów długości. Zdaniem armatorów limity te są tak małe, że właściciele kutrów będą mogli łowić ryby tylko kilka miesięcy.

 

Rybacy nie zablokują drogi nr 6 w Leśnicach
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rybacy nie zablokują drogi nr 6 w Leśnicach

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości