Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rynek aut. W październiku wzrosła liczba nowych hybryd i elektryków

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Electric Red Marlin Według danych zebranych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego w październiku zarejestrowano ponad 4,2 tys. hybryd. To ponad 97 procent więcej niż październiku 2018 roku.

Jak podaje PZPM, w październiku br. zarejestrowano 46 895 samochodów osobowych, czyli o 6987 szt. (+17,5%) więcej niż rok wcześniej i jednocześnie o 11 570 szt. (+32,8%) więcej niż we wrześniu br.

W całej grupie samochodów osobowych zarejestrowano ponad 4,2 tys. hybryd. To o 97,6 % więcej, niż w październiku 2018 r. W ubiegłym miesiącu zarejestrowano również 274 szt. samochodów z napędem elektrycznym. Choć generalnie nie jest to wysoka liczna, to jednak jest to wzrost o 130,3 % (w doniesieniu do października 2018 r.). Wśród nich znalazło się 85 szt. samochodów bateryjnych i z rozszerzonym zasięgiem oraz 189 hybryd plug-in.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

W grupie samochodów bateryjnych tempo zmiany (+28,8 %) jest nadal wysokie, ale obniża się już drugi miesiąc z rzędu. Przed miesiącem było to +47,8 %. Trzycyfrowe tempo wzrostu notowaliśmy odpowiednio: w marcu 475 % i kwietniu 593 %, a także w maju 124%, lipcu +134% i sierpniu +103%. Tak wysokie wzrosty osiągane są dzięki zakupom flotowym do carsharingu.

Samochody z napędem benzynowym zajęły 70,6% rynku a z dieslem 19,5% podczas, gdy rok wcześniej stanowiły w październiku odpowiednio 67% i 26,1%.

Zobacz także: Test Opla Insignii Grand Sport 1.5 Turbo

Fot. Electric Red Marlin
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fot. Electric Red Marlin

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • michu (gość)

    Oby więcej takich aut

  • motek (gość)

    Sam jeżdżę hybrydowym auris jako przedstawiciel, i zastanawiam się nad kupnem prywatnie. Auta mało palą i nie serwisuje się ich często jak diesli

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości