Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Rynek paliw: Majówka zgodnie z planem

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Archiwum Polskapresse Zapewne coraz więcej kierowców ochoczo myśli już o wyjazdach na majowe dni świąteczne, ale perspektywę tą może nieco burzyć obawa o aktualne ceny paliw. Warto zatem uspokoić wycieczkowiczów – ceny paliw w najbliższych dniach będą zgodne z planami i prognozami.

W tym tygodniu za litr benzyny Pb95 płacimy więcej niż przed tygodniem, ale zaledwie o jeden grosz – 5,89 zł/l. Widać zatem, że mimo pewnych obniżek w hurcie stacje nie zredukują cen, licząc na zarobek w okresie wyjazdów w początkach maja. Bez zmian pozostaje natomiast benzyna Pb98 – kosztuje średnio – tak, jak w ostatnich tygodniach – 5,99 zł/l. Nie uniknął jednogroszowej podwyżki olej napędowy z ceną 5,78 zł/l.

Dość zaskakujące może być natomiast jednogroszowe obniżenie się ceny autogazu, który w hurcie nadal notuje podwyżki. Obecna cena tej popularnej alternatywy to 2,82 zł/l.

Najtaniej benzynę zatankować można w województwach świętokrzyskim, dolnośląskim, podlaskim i śląskim – po 5,86 zł/l. Najwyższą średnią wojewódzką notujemy natomiast w Małopolsce i na Pomorzu Zachodnim – 5,92 zł/l. W przypadku diesla najtańszy jest on w województwie łódzkim – tam średnia cena ON wynosi 5,72 zł/l. O dziesięć groszy więcej trzeba zapłacić za litr tego paliwa w Zachodniopomorskiem.  

Stolicą wojewódzką o najniższej cenie średniej Pb95 i oleju napędowego jest Łódź. Za litr benzyny płaci się tam 5,82 zł, a za litr ON – 5,69 zł. W naszej tabeli najdroższą stolicą wojewódzką jest Gorzów Wielkopolski z jednakową ceną oleju napędowego i benzyny, która wynosi 5,94 zł/l.

Potężną dysproporcję notujemy w wypadku cen gazu płynnego używanego jako paliwa samochodowego - dla porównania w województwie świętokrzyskim trzeba za niego zapłacić 2,73 zł/l, a w województwie zachodniopomorskim aż 2,89 zł/l.

źródło:e-petrol.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości