Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rządowy pomysł na autostrady

Data publikacji: Autor: łm

fot. Andrzej Grygiel Ustawa o partnerstwie publiczno – prywatnym powinna być podstawowym systemem finansowania i budowy dróg i autostrad – taki jest pomysł rządu Marka Belki. Tylko czy ustawa wpłynie na tempo prac budowlanych?

fot. Andrzej Grygiel

 

Po wczorajszym posiedzeniu rządu poinformowano, że  "konieczne jest uchwalenie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, które w przyszłości powinno być podstawowym systemem finansowania i budowy dróg i autostrad". Niestety nie podano żadnych konkretów.

 

Elementy partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli współpracy państwa z sektorem prywatnym, są zapisane w ustawie o płatnych autostradach. Zgodnie z nią dozwolone jest dofinansowanie ze środków publicznych początkowych kosztów eksploatacji autostrad. W tym roku rząd wprowadził dodatkową opłatę do paliw, w celu zgromadzenia funduszy na drogowe inwestycje.

 

Zdaniem rządu w 2004 r. zostanie oddanych do użytku 16,7 km dróg ekspresowych, siedem obwodnic, a 1500 km dróg zostanie wzmocnionych i odnowionych. Planuje się także wybudować 67 km autostrad.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości