Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rzecznik VW zaprzecza

Data publikacji: Autor: AD - Gazeta Poznańska

Kilka osób zostało już przesłuchanych w sprawie milionowej łapówki jaką miał otrzymać Tadeusz Pytlak, przewodniczący Solidarności w „Cegielskim” oraz prezes HCP, w zamian za sfinalizowanie kupna przez spółkę Volkswagen terenów pod odlewnią VW, należących do poznańskich zakładów, które od 1996 r. dzierżawi niemiecki koncern.

 

Policja i prokuratura zainteresowały się sprawą po publikacji w ,,Gazecie Poznańskiej’’. Śledztwo prowadzi Komenda Miejska Policji pod nadzorem Prokuratury na Grunwaldzie.

 

– Cały czas toczy się postępowanie – informuje Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Miejskiej w Poznaniu. – Więcej na jego temat będę mógł prawdopodobnie powiedzieć po 20 marca.

 

Z relacji Tadeusza Pytlaka wynika, że w maju 2003 r. osoba podająca się za przedstawiciela niemieckiego koncernu zaoferowała 1 milion złotych – do podziału między niego, a prezesa „Cegielskiego” – za lobbowanie na rzecz sprzedaży terenów odlewni. Marcin Baszyński, rzecznik VW, zaprzecza, by jego firma prowadziła rozmowy ze związkami zawodowymi w HCP. Swojego stanowiska do dziś nie przedstawił prezes „Cegielskiego”. Sprawą natomiast zainteresowały się niemieckie media m.in. „Wolfsburger Allgemeine Zeitung”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości