Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

S3 będzie dłuższa

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

S3 będzie dłuższa Budowane są kolejne odcinki trasy, do Sulechowa.  W lipcu rozpoczęły się przygotowania do budowy dalszej części S3, z Gorzowa do Międzyrzecza. Obecnie wyburzane są wszystkie przeszkody.

- W pobliżu znajduje się kilka bardzo starych budynków, które grożą zawaleniem. Trzeba je rozebrać, by móc przystąpić do intensywnych robót - mówi Anna Jakubowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Później zabieramy się za dalsze prace. W zagospodarowaniu terenu przeznaczonego pod inwestycję przeważają w 90 procentach obszary leśne przeplatane lokalnie polami uprawnymi. Trasę oddamy do użytku w połowie 2014 roku.

Budowa kolejnego odcinka - od Międzyrzecza do Sulechowa - rozpoczęła się już w połowie 2010 roku. Na jej zakończenie poczekamy do połowy 2013 roku.

- Nie możemy zapominać też o wielkopolskiej autostradzie A2, odcinku od Nowego Tomyśla do granicy z Niemcami. Przecina ona budowaną ekspresówkę - dodaje Jakubowska. - Otrzymaliśmy zapewnienia, że zostanie otwarta 1 grudnia tego roku. Dzięki niej podróż ze Szczecina do Poznania czy Łodzi znacznie się skróci.

S3 będzie dłuższa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

S3 będzie dłuższa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości