Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37744 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Saab 9-2

Data publikacji: Autor: PRO

W połowie przyszłego roku w ofercie szwedzkiego Saab-a pojawi się długo zapowiadany model 9-2. Prezentacja modelu odbędzie się na grudniowym Salonu Samochodowego w Los Angeles

Od dwóch lat Saab prezentuje na światowych wystawach studyjny model oznaczony symbolem 9-2X. Pojazd powstał wspólnie i w oparciu o podzespoły Subaru Impreza. Początkowo jednak zakładano, że auto dostępne będzie wyłącznie na amerykańskim rynku.

Po analizach, szefowie koncernu postanowili nowy model 9-2 wprowadzić także Europie, gdzie coraz trudniej rywalizować autom tej marki z silną i oferującą szerszą gamę pojazdów konkurencją w tym także Volvo. Produkcja nowego modelu ruszy wiosną 2004 roku w zakładach Subaru w Japonii. Do sprzedaży Saab 9-2 trafi początkowo w USA i Kanadzie, w Europie prawdopodobnie dopiero w 2005 roku. Do tego czasu miłośnicy tej firmy muszą się zadowolić modelami, których cena zaczyna się o kwoty ponad 110 tys. złotych.

Saab 9-2 będzie pierwszym pojazdem tej marki, wyposażonym w stały napęd na cztery koła. Początkowo w sprzedaży znajdzie się pięciodrzwiowy model typu hatchback w dwóch wersjach silnikowych - 2,5 l i 2.0 l turbo (ten drugi ma moc 227 KM).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Saab 9-2X dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl