Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Saab 9-3 powróci? Turcja wykupiła prawa

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Saab Saaba próbowała uratować m.in. firma National Electric Vehicles Sweden. Ogłosiła jednak upadłość, a teraz będą tego próbować dokonać Turcy.

Fot. Saab

6 kwietnia 2011 roku Saab zamknął fabrykę, a 19 grudnia właściciel marki, duńska grupa Spyker złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa. Saab dostał kolejną szansę w 2012 roku, kiedy marka została przejęta przez japońsko-chińskie konsorcjum National Electric Vehicle Sweden. Po przejęciu Saaba firma NEVS miała postawić markę na nogi. Udało się wznowić produkcję, ale z powodu braku płynności finansowej, wytwarzanie aut musiało zostać wstrzymane. Okazuje się, że na tym jednak nie koniec. 

Teraz tureckie ministerstwo odpowiedzialne za przemysł oraz technologię, poinformowało o nabyciu praw intelektualnych do modelu 9-3. Należy podkreślić, że kapitał firmy będzie w pełni pochodził z budżetu państwa, a zyski ze sprzedaży trafią do państwowej kasy.

Zobacz także: Samochody z napędem 4x4

Auto otrzyma nowe rozwiązania techniczne, które powstaną na terenie Turcji. Szacuje się, że 85% komponentów do produkcji seryjnej powstanie właśnie w tym kraju. Zmienie ulegnie także stylistyka pojazdu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości