Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Saab i jego miłośnicy na zlocie w Warszawie

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Saab i jego miłośnicy na zlocie w Warszawie Setki miłośników marki Saab spotkały się dzisiaj na warszawakim parkingu Cargo, nieopodal lotniska. Impreza trwała od 12.00 do 15.00. Najwięszym fanom w podziwianiu samoczodów nie przeszkadzało nawet przeszywające zimno. Emocje wzbudzał rarówno Saab 93 Aero, jak i modele zabytkowe.

Celem spotkania wszystkich miłośników samochodów Saab w Polsce było pokazanie wsparcia dla tej marki oraz fabryki w Trollhattan w Szwecji. 

− Nie protestujemy przeciwko niczemu. Chcieliśmy tylko spotkać się, żeby pokazać jedną wielką saabową rodzinę − mówił Marcin Trybura Prezes Saab Klub Polska. − Nawet gdyby Saab przestał istnieć, to sama marka zawsze będzie istniała, dopóki miłośnicy będą pilnowali jej historii i jeździli tymi samochodami.

Saab w Polsce

 W naszym kraju samochody te mają bardzo wielu fanów. Na stronie stowarzyszenia Klub Saab Polska zarejestrowanych jest 19 000 osób. Na profilu w portalu społecznościowym facebook są 2000 fanów. 200 osób należących do stowarzyszenia to członkowie czynnie działający, pracujący i wspierający inicjatywy Klubu Saab Polska.

 − W ciągu roku kalendarzowego organizowane są trzy zloty. To stosunkowo dużo, ponieważ inne marki robią to najczęściej tylko raz. To dlatego, że przygotowanie takiej imprezy, wymaga dużo pracy. Ponadto co miesiąc odbywają się regionalne spotkania w poszczególnych województwach − mówił Trybura.Najwięcej miłośników marki Saab i członków stowarzyszenia jest w woj., mazowieckim. Wynika to z faktu, że to właśnie tam zarejestrowanych jest najwięcej tych samochodów.

Saab i jego miłośnicy na zlocie w Warszawie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Saab i jego miłośnicy na zlocie w Warszawie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości