Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37601 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Saab ponownie ma kłopoty

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Saab Saab kolejny raz zmaga się z kłopotami finansowymi. Właściciel marki, firma NEVS (National Electric Vehicles Sweden) znalazła się na skraju bankructwa.

Fot. Saab Po przejęciu Saaba firma NEVS miała postawić markę na nogi. Udało się nawet wznowić produkcję, ale kilka tygodni temu z powodu braku płynności finansowej, wytwarzanie aut musiało zostać wstrzymane. Skargę zgłosiło m.in. przedsiębiorstwo Labo Tests, której NEVS jest zaległa około 16 000 dolarów. Niestety z powodu braków środków, zwrócono się do szwedzkich władz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Firma wcześniej usprawiedliwiała swoje kłopoty finansowe brakiem wypełniania zobowiązań przez chińskie przedsiębiorstwo Quingbo Investment.

Przypomnijmy, że 6 kwietnia 2011 roku Saab zamknął fabrykę, a 19 grudnia właściciel marki, duńska grupa Spyker złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa. Saab dostał kolejną szansę w 2012 roku, kiedy marka została przejęta właśnie przez japońsko-chińskie konsorcjum National Electric Vehicle Sweden.

Niestety nie wiemy jaka przyszłość czeka producenta, a National Electric Vehicles Sweden dotychczas nie komentuje sprawy. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • nowobogatybanan (gość)

    Taka fajna marka, i tak zostaje 'zeszmacona' przez te kon$orcja finannsowe investments ..

  • bryan (gość)

    Niepotrzebnie na siłę chciano uruchomić słynną markę i pisałem o tym wcześniej. Reasumując należało godnie w imię legendy, sławy zamknąć definitywnie rozdział prawdziwego Saaba. A okazuje się, że potrafiono tylko wpieprzyć nie znając m. in. o umierającej w sposób naturalny specyficznej klienteli..., a przeskok "na trzeciego" pokolenia kierowców się nie sprawdza i było to do przewidzenia. Podobnie było z słynnym Triumphem, ale nie bezpośrednio z pokoleń nabywców, ale to inny temat...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Saab dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Saab opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Saab Cena