Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36492 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Saab ponownie wstrzymuje produkcję

Data publikacji: Autor: (mm)

Saab 9-3 Aero Sedan / Fot. Saab Nowy właściciel szwedzkiej marki - National Electric Vehicle Sweden, zadecydował o tymczasowym wstrzymaniu produkcji aut. Powodem podjęcie takiej decyzji są kłopoty finansowe.

Saab 9-3 Aero Sedan / Fot. Saab Kilka miesięcy temu wznowiona została produkcja modelu 9-3. Niestety radość nie potrwała długo, gdyż problemy finansowe zmusiły producenta do wstrzymania prac fabryki. Wszystko wskazuje na to, że chińskie przedsiębiorstwo Quingbo Investment, które jest współwłaścicielem NEVS, nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych.

Przerwa w produkcji ma potrwać cztery tygodnie. Właściciel nadal jednak planuje uruchomienie seryjnej produkcji elektrycznej wersji modelu 9-3. W przyszłości ma także powstać auto, które będzie wykorzystywało nową platformę.

Saab w 2010 roku został sprzedany przez General Motors holenderskiej firmie Spyker. Niestety nie poradziła sobie ona z problemami i w 2011 roku szwedzka marka ogłosiła bankructwo. Rok później nowym właścicielem Saaba stało się szwedzko-chińskie konsorcjum NEVS.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • bryan (gość)

    Pisałem jakieś może ok.roku temu iż jest samobójstwem by zaczęli produkować te Saaby przewidując kłopoty finansowe bo m.in.omówiłem problem iż producent na poważnie nie wziął pod uwagę, że skończyło się"biologicznie"pokolenie kierowców przywiązanych do tej marki, potem pogorszono jakość nie to co do legendy marki bo zaniechano moim zdaniem, charakter jakości od"cudzego właściciela"fabryki no i"urwało"się drugie pokolenie prawdziwych miłośników tej marki no i przyszło kolejne pokolenie, które m.in.nie zaznało"fizycznie"z legendą Saaba. Sama marka jest w pewnym stopniu jakby"ofiarą"byłego sukcesu. Są momenty, że nie należy reaktywować przynajmniej masową produkcję bo ma to związek z specyficzną aureolą otoczki klientów, a tych"wymarło"no i stąd m.in.kłopoty finansowe oraz po cholerę za to się zabrali z Chińczykami (znani są np.z tego, że jak zaczną, a potem co do czego, rzucają w cholerę niedokończoną robotę). Niech Saab godnie spoczywa w spokoju i pielęgnować ich duch dawnej świetności.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Saab dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Saab Cena