Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39049 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Saab. To już jest koniec

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Saab Saab to marka, które na stałe wpisała się do historii motoryzacji. Po wielu wzlotach i upadkach - znika z rynku.

Konsorcjum National Electric Vehicles Sweden (NEVS) poinformowało, że definitywnie rozstaje się z nazwą Saab. Zamierza skupić się na budowie aut elektrycznych, ale już pod inną marką. Trafią one na rynek chiński. Pierwszym modelem ma być elektryczny sedan, który powstanie na bazie Saaba 9-3, a jego produkcja rozpocznie się w 2017 roku.

Należy wyjaśnić, że NEVS przejął większość majątku fabryki szwedzkiego producenta i prawa do modelu 9-3. Prawa do znaku towarowego Saab od lat są w posiadaniu szwedzkiej firmy zbrojeniowej Saab AB.

Redakcja poleca:

Toyota Corolla X (2006 - 2013). Czy warto kupić?
Części samochodowe. Oryginał, czy zamiennik?

Skoda Octavia 2017. Silnik 1.0 TSI i adaptacyjne zawieszenie DCC

Na początku roku rzecznik koncernu zbrojeniowego potwierdził tylko, że firma ma pełne prawa do używania znaku handlowego i nazwy Saab i nie zamierza się nimi z nikim dzielić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • MJ (gość)

    Bardzo nad tym ubolewam, ale dałbym sobie rękę uciąć że głównym graczem w tej kwestii był GM, Saab był dla nich nie wygodny, to auto jest dopracowane, solidne a znajdujące się tu rozwiązania techniczne mogą dzisiaj dopiero znajdować miejsce w autach klasy Premium, to przeszkadzało mocno w sprzedaży m.in OPLA. Jak jest z Chevroletem ... to samo nie chcą by był sprzedawany w europie bo kojarzy się z Oplem, np. Antara i Captivia to tylko inne znaczki a te same auta, i tak można bez końca a to by przecież zniszczyło Opla.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Saab dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Saab opinie

Oceń swoje auto

Saab Cena