Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36344 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Saab z nowym właścicielem?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Saab Marka Saab nadal ma kłopoty. Wszystko wskazuje na to, że niebawem jej właścicielem zostanie Mahindra&Mahindra. To koncern z Indii, który już wcześniej interesował się Saabem.

Fot. SaabObecnie właścicielem Saaba jest firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS). Potwierdziła ona, że niebawem większościowy pakiet udziałów kupi producent z Azji, a cała transakcja ma być zrealizowana na początku 2015 roku.

Po przejęciu Saaba firma NEVS miała postawić markę na nogi. Udało się wznowić produkcję, ale z powodu braku płynności finansowej, wytwarzanie aut musiało zostać wstrzymane. Skargę zgłosiło m.in. przedsiębiorstwo Labo Tests, której NEVS zalegało z wypłatą pieniędzy. Z powodu braków środków, zwrócono się do szwedzkich władz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości. Firma wcześniej usprawiedliwiała swoje kłopoty finansowe brakiem wypełniania zobowiązań przez chińskie przedsiębiorstwo Quingbo Investment.

Przypomnijmy, że 6 kwietnia 2011 roku Saab zamknął fabrykę, a 19 grudnia właściciel marki, duńska grupa Spyker złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa. Saab dostał kolejną szansę w 2012 roku, kiedy marka została przejęta przez japońsko-chińskie konsorcjum National Electric Vehicle Sweden.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Saab dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Saab Cena