Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Sainz o Rajdzie Turcji

Data publikacji: Autor: łm

fot. wrc.com Zdaniem Hiszpana Carlos Sainz (Citroen Xsara WRC) rozpoczynający się w piątek Rajd Turcji (25-27 czerwca) będzie należał do najbardziej widowiskowych imprez WRC w tym roku.

fot. wrc.com „Król Carlos”, który w zeszłym roku był najlepszy na tureckich bezdrożach, obecnie też jest zaliczany do grona faworytów.

 

-W Rajdzie Turcji charakterystyczne jest to, że każdy zawodnik jedzie w podobnych warunkach. Dlatego rywalizacja na każdym „oesie” jest tak zaciekła – mówi Sainz. - Zespół Citroena zna ten wyścig tak samo dobrze jak pozostałe teamy, zatem otwiera się dla mnie szansa na zajęcie czołowego miejsca.

 

Sainz przyznał, że nie ma recepty na triumf w Turcji. To sprawia, że do końca nie będzie wiadomo kto odniesie zwycięstwo.

 

-Rajd Turcji nie ma specjalnych tajemnic. Nie więcej niż każdy inny wyścig tego typu – powiedział Hiszpan. – Wiadomo, że jeśli ktoś chce go ukończyć musi mieć dobrze przygotowany samochód. Kluczem do sukcesu jest unikanie pomyłek, a nie jest to proste gdy jedzie się w potwornym upale.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości