Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Salon ma dość dziennikarzy. Felieton Ryszarda M. Perczaka

Data publikacji: Autor: Ryszard M. Perczak

Fot. Tomasz Szmandra Nie jest tajemnicą, że z roku na rok samochody bardzo się zmieniają. Siłą rzeczy także wszystko, co jest z nimi związane, jak np. wystawy bądź targi motoryzacyjne także podlegają przeobrażeniom. Niestety odnoszę wrażenie, że o ile wszystko co jeździ na benzynę lub prąd jest coraz doskonalsze, o tyle wszelkie masowe tego prezentacje wręcz odwrotnie.

Fot. Archiwum Weźmy ostatni salon samochodowy w Genewie. Już w zeszłym roku zaniechano tam rozdawania dziennikarzom papierowych wydań katalogu zawierającego opisy prawie wszystkich modeli poszczególnych marek. Katalog owszem dokładano do materiałów prasowych, ale w formie elektronicznego pendriva, z którego korzystanie jest trochę bardziej kłopotliwe niż z tradycyjnego. W tym roku nie było nic, ani zapisanego w niewielkiej kostce ani w formie tradycyjnej książki. Rok temu można jeszcze było ów katalog kupić. Tym razem już nie, choć podobno ma się za jakiś czas pojawić.

Redakcja poleca:

Czy nowy samochód musi być drogi w eksploatacji?
Kto płaci najdrożej za ubezpieczenie OC?
Testujemy nowego SUV-a Skody


Można zrozumieć organizatorów, którzy chcą oszczędzać na robieniu prezentów tym, którzy na tzw. dni prasowe zjeżdżają do Genewy z całego świata. Rzeczniczka salonu twierdzi, że tylko w te dwa dni hale Palexpo odwiedza ok. 10 tysięcy wysłanników z prasy, radia, telewizji, blogerów i innych działających w internecie. Jeśli się zważy, że każdy papierowy egzemplarz kosztuje 40 euro, to dawanie go darmo wszystkim jest dość kosztowne. Ale z kolei jeśli się policzy ile napisano tekstów o salonie, ile nagrano wywiadów i audycji telewizyjnych oraz internetowych, to oszczędności władz tychże targów zaczynają być dla nas przynajmniej zniechęcające.

Dlatego tak sobie myślimy, że nadejdzie dzień, w którym mało kto zajmujący się pisaniem bądź mówieniem o autach zdecyduje się jechać na szwajcarskie targi i to bynajmniej nie dlatego, że nie dostanie za darmo katalogu nieważne w jakiejkolwiek formie. Po prostu to, co teraz ogląda jeszcze na żywo wnet zobaczy na ekranie swojego tabletu, telefonu komórkowego bądź komputera. Właściwie już to jest możliwe. Wszystko można zobaczyć online, a informacje można doczytać w internecie bądź materiałach dostarczanych przez producentów. Tracenie czasu na jazdę tam i z powrotem stanie się dla nas bezcelowe. Dlatego sens organizowania targów samochodowych widzę jeszcze tylko dla tych, którzy płacą za bilet i wchodzą między stoiska.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Gustaw (gość)

    Co, żal redaktorkowi, że mu nie dali prezenciku?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości