Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Salon Samochodowy Genewa 2020. Premiery aut i wielcy nieobecni

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Newspress Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie. Tegoroczny salon samochodowy w Genewie potrwa od 5 do 15 marca. To już 90. odsłona targów.

Salon genewski odbywa się co roku, w przeciwieństwie np. do imprez w Paryżu czy Frankfurcie, które organizowane są na przemian, co dwa lata. Jak zawsze podczas targów można podziwiać zarówno te bardzo drogie, luksusowe lub sportowe samochody, jak i auta terenowe, rodzinne czy miejskie. Oczywiście nie brakuje także prototypów, które bardzo często stanowią zapowiedź nowych modeli, szykowanych do seryjnej produkcji. Swoje stoiska w Genewie prezentują nie tylko producenci samochodów, ale również akcesoriów do tuningu i części zamiennych.

Impreza w Szwajcarii wyraźnie idzie w stronę salonu w Paryżu, czy Frankfurcie, gdzie także było znacznie skromniej niż przed laty. Jak będzie w tym roku?

Z kolei podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zostać przedstawiona następna generacja SUV-a Sorento.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/kia-zapowiedziala-kilka-waznych-premier-w-tym-roku/
Z kolei podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zostać przedstawiona następna generacja SUV-a Sorento.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/kia-zapowiedziala-kilka-waznych-premier-w-tym-roku/

Podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zostać przedstawiona następna generacja Kii Sorento. Odwiedzający tegoroczny salon samochodowy będą mogli zobaczyć, jaka przyszłość czeka modele SUV oraz crossover marki Renault. W przygotowaniu jest prototyp, którego nazwy jeszcze nie znamy.Nowości pokaże m.in. Skoda oraz BMW.

Zobacz także: Jazda na suwak. Jak działa w praktyce?

W Szwajcarii premierę będzie miał również kalifornijski konkurent Jaguara I-pace i Mercedesa EQCFisker Ocean. To całkowicie elektryczny SUV, który trafi do sprzedaży nie tylko w Ameryce, ale także na Starym Kontynencie

Tak jak i w ubiegłych latach zabraknie jednak kliku czołowych marek. Peugeot, Opel i Lamborghini nie zamierzają przygotowywać swoich stoisk podczas targów. Powodem takiego trendu są oszczędności. Nie jest tajemnicą, że wprzypadku wzięcia udziału w takim wydarzeniu, nakłady finansowe nie są małe.

Czym w takim razie przyciągnąć zwiedzających? Tegoroczna impreza w Genewie doczeka się toru wyścigowego o długości ponad 450 metrów -  można na nim zobaczyć 48 modeli pojazdów z napędem alternatywnym. Będą mogli przejechać się po nim nie tylko najważniejsi goście, ale także dziennikarze oraz odwiedzający. imprezę. 

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Lena (gość)

    Cześć! Nazywam się Lena, mam 27 lat. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/lena92

  • doss (gość)

    Co roku to jedno i to samo.. więcej modeli od np. ssanga bym chętnie zobaczył, bo tu widac spore postępy patrząc wstecz. Może elektryczną wersje korando zobaczymy

  • sanda (gość)

    Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości