Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Salon samochodowy w Genewie. Co dalej z imprezą?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Newspress Tegoroczny salon samochodowy, który miał odbyć się w marcu, z powodu pandemii koronawirusa został odwołany. Czarne chmury zawisły także nad przyszłoroczną odsłoną imprezy.

Zarząd fundacji Salon International de l'Automobile poinformował, że podjął decyzję o rezygnacji z organizacji kolejnych edycji tej imprezy.

Niekoniecznie może to oznaczać, że to definitywny koniec. Fundacja Salon International de l'Automobile chce sprzedać cały swój  biznes spółce Palexpo SA, właścicielowi obiektów, w których odbywają się targi. Może to być szansa na uratowanie wydarzenia.

Po raz pierwszy pokazy odbyły się w roku 1905. Największą uwagę zawsze przyciągały pojazdy nietypowe o oryginalnych rozwiązaniach technicznych.

Zobacz także; Cofanie licznika. Przestępstwo czy wykroczenie? Jaka kara?

Nie jest tajemnicą, że już zeszłoroczny salon w Genewie odpuściło sobie kilka znaczących marek. Podobna sytuacja powtórzyła się jesienią na wystawie we Frankfurcie nad Menem, a wcześniej w roku 2018 w Paryżu. Zatem sama idea targów przeżywa głęboki kryzys. Pandemia z pewnością przyczyni się tylko do jego pogłębienia.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Fot. Newspress
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Fot. Newspress

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości