Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Same złe wieści. Felieton Ryszarda M. Perczaka

Data publikacji: Autor: Ryszard M. Perczak

Krzysztof Hołowczyc / Fot. Marek Szawdyn No i stało się. Policja zabrała prawo jazdy Hołowczycowi. Złapano go podczas jazdy przez Nową Rudę z prędkością 113 km/h, choć wolno było tylko 50 km/h.

Gdybym ja był policjantem i przyłapał byłego rajdowca na takim wykroczeniu, to pewnie bym mu prawa jazdy nie zabierał. Wydaje mi się, że Hołek jadąc nawet 150 km/h jest bezpieczniejszy niż pijany kierowca starego BMW poruszający się trzy razy wolniej. Niestety mało poważne tłumaczenia eksrajdowca nie poprawiły mu sytuacji, a teraz jeszcze leje się na jego głowę fala hejtu. My Polacy nie lubimy znanych, bogatych i jeszcze do tego przystojnych, więc i tę dodatkową karę musi wziąć na klatę, skądinąd sympatyczny pan Krzysztof. Swoją drogą niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który jedzie w terenie zabudowanym ile trzeba...

Fot. Archiwum Na tym niedobrych wieści nie koniec. Tuż przed tegorocznym salonem samochodowym w Genewie pojawiła się informacja, niestety tak samo prawdziwa jak ta, że Hołowczyc musi teraz chodzić pieszo, że z wystawowych stoisk znikną modelki. Mówiło się, że przy prezentowanych samochodach będą jedynie hostessy w strojach nie budzących wątpliwości co do pełnionych przez nie ról. Kompetentne, uzbrojone w tablety miały jedynie udzielać informacji co do wymiarów, pojemności silników i ceny poszczególnych modeli, zamiast wdzięczyć się do fotoreporterów, by ci zwrócili na nie uwagę, a pośrednio na stojące obok nich auta. Według twórców tego rozwiązania targi samochodowe mają być poważna imprezą branżową, a nie targowiskiem dwuznacznych wystąpień mniej lub bardziej odzianych pań. Byłem na tegorocznym genewskim salonie i wprawdzie niektórzy wzięli sobie to do serca, modelki odsyłając do domu. Nie brakowało za to przyodzianych w mundurki hostess. Niektórzy z dziennikarzy wzdychali do dawnych lat, gdy na salonach co krok można było zrobić zdjęcie takiej dziewczynie, że od razu mogło trafić co najmniej na okładkę.

Redakcja poleca:

Opłata emisyjna w cenie paliw. Kierowcy oburzeni
Jazda po rondzie. Ważny wyrok dla kierowców
Hostessy na targach motoryzacyjnych w Genewie

W minionym tygodniu przeczytałem, i to jest kolejny powód do smutku, że wśród podróbek zalewających nasz rynek są również... opony i akumulatory. Myślałem, że oszustów interesuje wyłącznie podrabianie perfum i markowych majtek. Świat doprawdy staje na głowie. Co ciekawe na razie nikt z tym tzn. fałszowaniem ogumienia i baterii nic nie robi. Być może nie wiedzą, tak jak niedawno jeszcze ja nie byłem tego świadom? Martwi mnie jednak co innego. O ile fałszywy akumulator to w najgorszym wypadku dodatkowy wydatek na zakup nowego, prawdziwego, o tyle podrobiona opona, to coś znacznie poważniejszego. Podejrzewam, że w nich podrabia się nie tylko logo, ale również fałszuje skład, a to może oznaczać tragedię.

Zobacz także: Testujemy Lexusa LC 500h

Na koniec jeszcze informacja, którą nie wiedzieć jak zaklasyfikować, jako dobrą czy złą. Otóż w Turkmenistanie władza postanowiła zabronić ludziom jeździć... czarnymi autami. Według tamtejszych wierzeń ten kolor ma przynosić ludziom pecha. Specjalnymi przepisami wyznaczono czas, do którego wszystkie czarne auta mają zniknąć z turkmeńskich dróg. Teraz tamtejsi lakiernicy mają pełne ręce roboty. Póki co u nas tzn. w Europie jeszcze można mieć czarny samochód, ale nie wiadomo jak długo. Kiedyś też wydawało się, że modelki na targach będą wieczne, i co?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • info (gość)

  Nesweek polska podaje woj Dolnośląskie i miejscowość Nowa Ruda jako miejsce przekroczenia prędkości - to które źródło podaje prawidłowe miejsce wykroczenia?! :)

 • aaaaa (gość)

  Już poprawione. Nowa Ruda.Dzięki za info.

 • To Nie Przejdzie (gość)

  Podziwiam tupet Hołka a argumenty o niedopompowanych oponach w radiowozie, które mogły sfałszować pomiar stawiam na tej samej półce co luksusowe samochody, podarowane Smardzykowi przez bezdomnego, który zaraz potem zmarł... Śmiać się czy płakać?

 • Tomasz (gość)

  Proponuję jednak zgłębić temat bardziej. Czy podrabiany akumulator nie może np. wybuchnąć, albo uszkodzić instalacji elektrycznej, której awaria przy dzisiejszych systemach kontroli trakcji może być bardziej niebezpieczna niż defekt opony...?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.