Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód elektryczny. PGE planuje 200 stacji ładowania

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. PGE Polska Grupa Energetyczna zamierza zwiększyć liczbę posiadanych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Do końca 2020 r. ich liczba ma się zwiększyć z 60 do 200 punktów.

Plan PGE jest taki, aby samochodem elektrycznym można było bez problemu przejechać przez całą Polskę.

Aktualnie PGE we współpracy z samorządami i administracją publiczną szuka lokalizacji pod nowe punkty ładowania. M.in. w porozumieniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych wytypowano 10 lokalizacji przy placówkach ZUS.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

- Podpisaliśmy porozumienie o współpracy, na mocy którego ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych będą powstawały przy placówkach ZUS. Oznacza to,że optymalnie wykorzystamy bardzo dobre lokalizacje w całej Polsce, by rozwijać szeroko pojęty system elektromobilności – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji Polskiej Grupy Energetycznej.

Ponadto PGE zamierza zlokalizować punkty ładowania przy hotelach i galeriach handlowych.

Obecnie spółka dysponuje 60 stacjami ładowania w 14 miastach w Polsce. Wszystkie punkty są zasilane w całości energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. PGE jest pierwszym w Polsce operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych, które posiadają ekologiczne zasilanie.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tamil (gość)

    I to są konkretne dane miejsmy nadzieje. Greenway działa na takich wlasnie zasadach ze nie ma obietnic, ale sa konkretne plany i wdrażanie. Liczba stacji rośnie jak grzyby po deszczu i to jest konik dla użytkowników elektryków

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości