Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód elektryczny. Sprzedaż elektryków rośnie, ale brakuje stacji do ładowania

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Karolina Misztal Zgodnie z ustawą o elektromobilności do końca 2021 roku w Warszawie powinno działać przynajmniej tysiąc ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów na prąd. Tymczasem jest ich na razie mniej niż dwieście. Budowa stacji kuleje też w innych miastach w Polsce.

- Obecnie na jeden taki punkt ładowania w Polsce przypada mniej niż siedem samochodów elektrycznych - powiedział Jan Wiśniewski z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Pod koniec listopada w Polsce funkcjonowały 1 324 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych (2 532 punkty). 32% z nich stanowiły szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC), a 68% wolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW. W listopadzie uruchomiono 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania (58 punktów).

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Według danych z końca listopada 2020 r., w Polsce było zarejestrowanych łącznie 17 121  samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Przez pierwsze jedenaście miesięcy 2020 r. przybyło ich  8 125 sztuk – o 120% więcej niż w analogicznym okresie 2019 r. – wynika z Licznika Elektromobilności uruchomionego przezPolskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • leshido (gość)

    Wszyscy podniecają sie elektrykami bo ładują prąd z gniazdka, ale skąd on sie tam wziął? Nikogo nie obchodzi. To że dzieci wydobywają kobald pracując po 12 godzin dziennie za dwa dolary też nic nie znaczy , obróbka kobaldu zanim trafi do produkcji później utylizacja baterii ? Jest prawie tak szkodliwe jak napromieniowana woda z Fukushimy . Ale durny człowiek sie cieszy .chore

  • Łukasz (gość)

    Ale tego to już nikt nie chce wiedzieć... , jakie mamy zapotrzebowanie na prąd, a do tego elektryka, ta Eko elektryka to totalna ściema

  • ARTUR (gość)

    STACJE ŁADOWANIA POWINNY BYĆ PRZEDE WSZYSTKIM NA STACJACH BENZYNOWYCH !!!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości