Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód firmowy - pick-up zastąpił auto z kratką

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Samochód firmowy - pick-up zastąpił auto z kratką Auta typu pick-up powróciły do łask. Znowu są jednymi z najchętniej kupowanych samochodów do firm w Polsce.

Z początkiem 2011 roku wprowadzono ograniczenia w odliczaniu podatku VAT od zakupu bądź użytkowania na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu lub innej umowy o podobnym charakterze niektórych samochodów, w tym słynnych aut z kratką.

Prawa do odliczeń VAT-u (zarówno od zakupu auta, jak i tankowanego do niego później paliwa) nie stracili jednak użytkownicy pojazdów typowo dostawczych i specjalnych – w tym między innymi pickupów. W rezultacie ich sprzedaż w Polsce wzrosła.

Dla przykładu, w przypadku Mitsubishi L200, tegoroczna sprzedaż poprawiła się o 15-20 procent.

Męski wóz dla prezesa

Jednym z najchętniej kupowanych pick-upów w Polsce jest również Nissan Navara. Pick-up Nissana, podobnie jak jego konkurent z Mitsubishi, może być zarówno pojazdem typowo użytkowym, jak również reprezentacyjnym autem dla menedżera wyższego szczebla, którego praca wymaga auta radzącego sobie w terenie.

Zobacz także: Mitsubishi L200 najpopularniejszym pickupem w Polsce

 

Pojazd dla aktywnych

 

Coraz większa popularność sportów ekstremalnych oraz rozrywek, takich jak jazda na quadach oraz motocyklach enduro, kolarstwo górskie czy też windsurfing, również nie pozostaje bez wpływu na zainteresowanie pick-upami. Tego typu samochody są bowiem szczególnie przydatne, gdy sporych rozmiarów sprzęt sportowy trzeba dowieść w trudno dostępne miejsce.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że pick-upy wyglądają lepiej, niż typowo dostawcze samochody użytkowe. Jednym z atrakcyjniejszych stylistycznie pick-upów jest Ford Ranger.

Zobacz także: Tuning pickupów to nie tylko orurowanie – poradnik i zdjęcia

Samochód posiada praktyczne rozwiązania oraz wysokiej klasy wykończenia, takie jak np. skórzane siedzenia. To, czym również wyróżnia się Ford Ranger, to stały napęd 4x4 niezależnie od wersji.

Jest i minus

Jednak pick-upy nie są autami bez wad. Nie są aż tak dynamiczne, jak mniejsze pojazdy. Ale przede wszystkim palą więcej, niż samochody osobowe.

Zobacz także: Toyota Hilux - lifting i nowe silniki - zobacz zdjęcia

Wydatki na paliwo w przypadku pick-upów obniża jednak możliwośc odliczania 23 proc. podatku VAT zawartego w cenie benzyny czy oleju napędowego. Faktury za paliwo można też oczywiście wrzucić w koszty i obniżyć podatek dochodowy.

Wojciech Frelichowski

Samochód firmowy - pick-up zastąpił auto z kratką
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Samochód firmowy - pick-up zastąpił auto z kratką

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości