Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Samochód last minute

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe Przed nami wiosna, czas sprzyjający, weekendowym wyjazdom. Przed wyjazdem zwykle sprawdzamy wszystko dokładnie, tak aby było dopięte na ostatni guzik. Są jednak rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Fot. materiały prasowe Planując weekendowy wyjazd z rodziną lub znajomymi, całą operację rozpoczynamy od wyznaczenia celu podróży. Kiedy miejsce wypoczynku zostanie wybrane i zatwierdzone przez wszystkich, następnymi rzeczami w organizacyjnej kolejce są: trasa przejazdu, rezerwacja noclegów, przygotowanie odpowiedniego wyposażenia, bagażu oraz niestety nie zawsze krótki przegląd samochodu, którym mamy zamiar podróżować. Wiele osób często zapomina o podstawowych czynnościach typu, sprawdzenie stanu oleju i płynów czy ciśnienia w oponach, nie wspominając już o bardziej skomplikowanych rzeczach. Co więc w sytuacji, kiedy w ostatniej chwili przed wyjazdem, lub po prostu w toku codziennego użytkowania nasz samochód ulegnie awarii, a pilnie potrzebujemy pewnego środka transportu

Niezależnie od okoliczności w jakich się znajdziemy dobrym rozwiązaniem, będzie skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów. Firmy specjalizujące się w takich usługach, są ogólnie dostępne m.in. dzięki całodobowej infolinii i internetowej rezerwacji on-line czy bogatej sieci biur. Wypożyczalnie mogą dostarczyć i odebrać wynajęty samochód we wskazanym przez nas miejscu. Jest to niezwykle istotnie, szczególnie w sytuacji kiedy nasz samochód uległ awarii i musielibyśmy prosić kogoś o pomoc w dotarciu do biura firmy lub korzystać z transportu publicznego. Decydując się na wynajem czterech kółek, warto pamiętać, że cena jest podawana za dobę i wraz z upływem czasu maleje. Oznacza to, że im dłużej korzystamy z wynajętego samochodu, jednostkowa cena za dobę spada

Flota wypożyczalni pozwala na wybór pojazdu ściśle dopasowanego do potrzeb kierowcy. Przykładowo przy wspomnianym wyjeździe na weekend możemy zastanowić się nad wyborem samochodu z klasy D. Przykładowo w warszawskiej wypożyczalni fleetcorp.pl w wymienionej klasie znajduje się Hyundai i40, Nissan Qashqai i Opel Insignia. Jeżeli potrzebujemy mniejszego samochodu, do użytku codziennego lub jazdy w mieście mamy do wyboru m.in. Chevroleta Spark, Opla Corsę czy Hyundaia i20.

Wypożyczalnia może okazać się rozwiązaniem wielu kłopotów transportowych. Firmy świadczące usługi związane z wynajmem samochodów znajdziemy oczywiście w Internecie, a także w większych miastach i na lotniskach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości