Wszystko
o samochodach

Aktualności / Ceny paliw

Samochód na gaz. Czy tankujący mogą liczyć na obniżkę?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Krzysztof Kapica W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami gwałtownych i znacznych wzrostów cen paliwa LPG na stacjach benzynowych. Kierowcy pojazdów wyposażonych w instalację na propan-butan płacą nawet ponad 20 gr więcej na litrze.

Średnie ceny LPG w Europie, w przeliczeniu na polski złoty, w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły o ponad 20 gr na litrze. Autogaz w Polsce aż w 80 proc. jest produktem pochodzącym z importu.

Redakcja poleca: Niezapięte pasy. Kto płaci mandat - kierowca czy pasażer?

Za dynamicznym wzrostem cen hurtowych nie nadążały ceny detaliczne. Dopiero w ostatnich dniach największe sieci stacji paliw podniosły ceny, a za nimi pozostali gracze detaliczni – stąd tak istotna podwyżka w krótkim czasie.

- Reasumując, obserwowany w ostatnim czasie wzrost cen detalicznych LPG jest efektem tendencji na rynkach międzynarodowych, które mają związek z niższą podażą surowców oraz rozpoczynającym się sezonem grzewczym. Do końca roku nie należy oczekiwać spadku cen. Wręcz przeciwnie, bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, że przedświąteczne wizyty na stacjach właścicieli aut na autogaz mogą oznaczać jeszcze większe wydatki niż obecnie - komentuje Zbigniew Łapiński, dyrektor ds. zaopatrzenia logistyki i klientów kluczowych, członek zarządu Anwim S.A.

Według analityków e-petrol.pl, za autogaz płacimy średnio 2,19 zł/l.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • yihenek (gość)

    Jazda na gazie i tak nadal jest tańsza, a do tego bardziej ekologiczna. Najlepiej weźcie udział w konkursie i sami przejdźcie na gaz. Można wygrać instalację za pół ceny i jeździć na gazie za pół ceny. https://www.facebook.com/AutorokGarage/photos/a.123110052418662/164766461586354/ https://posts.gle/6GNbA

  • wybraliście macie (gość)

    Wybraliście sobie pisiorów to teraz będziecie płacić za rzekomo tańszy gaz z usa.

  • edek (gość)

    Na zimę zawsze jest trochę drożej. Ja tam i tak się cieszę, że xlv od razu z butlą kupiłem. Jak się na lpg jeździ to można sporo zaoszczędzić, szczególnie że silnik w tym aucie nadaje się do gazu

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości