Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód używany. Motoryzacyjny gigant chce dużych zmian

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Grupa PSA Grupa PSA, skupiająca marki Opel, Peugeot, Citroen i DS, planuje inwestycje i usługi w obszarze serwisu aut używanych. Będą one realizowane za pośrednictwem marek: Distrigo, Eurorepar i Eurorepar Car Service.

W ramach realizacji tej strategii Groupa PSA wprowadziła szeroką ofertę usług i produktów posprzedażowych, w ramach trzech należących do grupy marek: Distrigo, Eurorepar i Eurorepar Car Service. W Polsce wszystkie trzy marki zadebiutowały w połowie 2017 roku.

PSA zauważyło, że na rynku jest wysoki popyt w zakresie obsługi posprzedażnej, niezależnie od budżetu, jakim dysponują klienci, jak również marki i wieku ich samochodu.

- Wprowadzona przez grupę oferta sprawnej dystrybucji części zamiennych oraz produktów towarzyszących najwyższej jakości, a także zapewnienie sieci wielomarkowych warsztatów i serwisów, oferujących kompleksowe usługi jest odpowiedzią na oczekiwania klientów różnych marek na rynku, na którym 90 procent parku samochodowego to auta powyżej dwóch lat – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce.

Zobacz także: Tak wygląda nowy Volkswagen Golf

Usługi będą realizowane przez serwisy trzech marek.

Distrigo jest należącą do Groupe PSA siecią dystrybucji części zamiennych wielu marek na całym świecie, m.in. w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz w Chinach. Prowadzona przez nią ofensywa handlowa i logistyczna pozwoliła na uruchomienie na terenie Europy sieci 144 platform dystrybucyjnych w 10 krajach, w której autoryzowane serwisy i niezależne warsztaty znajdą w jednym miejscu wszystkie potrzebne im części.

Distrigo to pełna oferta części zamiennych, obejmująca, oprócz oryginalnych części zamiennych Groupe PSA, wielomarkową gamę Eurorepar oraz wielomarkową ofertę części producentów wyposażenia samochodowego. Jak poinformowano, oferta ta pozwala zaspokoić niemal w całości potrzeby warsztatów naprawczych.

W Polsce obsługa odbywa się za pomocą jednej platformy dystrybucyjnej, oferującej realizację zamówień w dwóch trybach – zwykłym i pilnym. W przyszłości planowane jest zwiększenie liczby platform dystrybucyjnych. Oferta na rynku polskim obejmuje ponad 60 grup produktów oraz 12 000 części do różnych marek, z czego aż 6000 dostarczanych jest bezpośrednio z magazynu w Natolinie.

Do stycznia 2020 roku w całości objęta systemem dystrybucji Distrigo zostanie również marka Opel. W związku z tym oferta centrów dystrybucyjnych Distrigo zostanie poszerzona o oryginalne części zamienne tej marki.

Distrigo to również konkurencyjny system logistyczny, wykorzystujący nowe narzędzia, które umożliwiają ustawiczne doskonalenie jakości usług oferowanych klientom.

Eurorepar to wielomarkowa gama części zamiennych, akcesoriów, olejów, opon, produktów dla warsztatów oraz innych. Konkurencyjna oferta głównie skierowana jest do użytkowników samochodów powyżej 3 lat. Jakość części zapewniona jest przez staranny dobór dostawców. Ofertę tworzy zespół wykwalifikowanych inżynierów, specjalistów do spraw jakości, a także pracowników z Działu Zakupów Groupe PSA. Wysoka jakość potwierdzona jest dwuletnią gwarancją.

Bezpieczeństwo

Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego też części zamienne mające na nie wpływ są testowane przez dostawców i uzyskują aprobatę działów konstrukcyjnych Groupe PSA po przeprowadzeniu dodatkowych badań.
 
Gama Eurorepar podejmuje również działania zapewniające ochronę autentyczności i zwalczania podróbek. W tym celu stosowane jest oznakowanie części zabezpieczonymi etykietkami, wprowadzonymi przez Groupe PSA w 2017 roku. Dzięki etykietkom każdy artykuł jest w pełni identyfikowalny. Autentyczność danego produktu można sprawdzić poprzez zeskanowanie umieszczonego na nim niepowtarzalnego kodu QR.

Eurorepar Car Service, czyli międzynarodowa sieć należących do Groupe PSA wielomarkowych warsztatów i serwisów, oferujących kompleksowe usługi w zakresie napraw mechanicznych i obsługi eksploatacyjnej dla większość marek samochodowych, adresowana do obsługi klientów indywidualnych.

Na koniec 2018 roku w skład sieci Eurorepar Car Service wchodziło ponad 4000 warsztatów w 22 krajach. W Polsce sieć obejmuje ponad 50 punktów. Planowane jest zwiększenie tej liczby do 10 000 do 2023 roku, w tym do 100 w Polsce już w 2020 roku.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • monik0a

    Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.Paniedzis.PL/ i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości