Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód używany. Tanie samochody hitem w komisach (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Marzena Bugała-Azarko W teorii komisy samochodowe działają. Auta i motocykle można też sprzedawać na własną rękę. Tak wygląda teoria a praktyka?

- Przepisy dotyczące ograniczeń handlu nie dotyczą branży samochodowej. W związku z tym jeśli ktoś chce kupić bądź sprzedać używany samochód, może to zrobić - powiedział Jędrzej P. Kwiczor, adwokat.

W praktyce nie wygląda jednak to tak kolorowo. Ludzie wolą unikać spotykania się z nieznajomymi. Poza tym wiele osób woli trzymać pieniądze na koncie, aniżeli je wydawać. W dobie koronawirusa popularne stają się za to tanie zakupy. Ludzie wolą jeździć starym, ale własnym pojazdem aniżeli komunikacją miejską.

Zobacz także: Premiery aut przeniosły się do sieci. To skutek pandemii

„Obserwowany obecnie malejący popyt na nowe samochody będzie postępował w związku z ich coraz mniejszą podażą, ale takźe w związku z tym, że w ostatnim czasie za znaczną część popytu odpowiadali klienci korporacyjni, którzy odczują zmianę sytuacji gospodarczej i skorygują plany inwestycyjne. Rynek aut używanych już odczuwa negatywny wpływ koronawirusa na sprzedaż, ale w długim okresie czasu może liczyć na odbicie, ze względu na ograniczoną podaż nowych pojazdów oraz bardziej przemyślane decyzje zakupowe klientów indywidualnych, którzy stanowią większość na rynku wtórnym. Poza tym, ze względu na łatwość zakażenia się koronawirusem, coraz więcej osób rezygnuje z transportu publicznego na rzecz podróżowania własnym autem, co może dodatkowo zwięszyć zainteresowanie zakupem auta używanego. Dlatego przewidujemy, że obecna sytuacja może wpłynąć pozytywnie na cały rynek wtórny wzrostem sprzedaży w dłuższym okresie czasu. W AAA AUTO zintensyfikowaliśmy naszą działalność w internecie, a klienci nie muszą odwiedzać oddziału, żeby kupić auto. Wybierają oni samochód w internecie, dzwonią do naszego call center, a następnie zdezynfekowane auto jest dostarczane do ich domu przez naszego sprzedawcę w ubraniu ochronnym” – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • koksik (gość)

  Niestety tanie nie znaczy dobre, bo zazwyczaj to wiekowe auta. Dla mnie takie max 5 lat jest ok i takie też tivoli kupiłem, więcej płacisz mniej dokładasz. Ta zasada zawsze się u mnie sprawdza

 • JaRo (gość)

  Koksik, ale chwalisz się czy żalisz? Zrozum, że sporo ludzi szuka taniego wozidła jako zastępczy środek komunikacji, zamiast autobusów. Mając wizję większego prawdopodobieństwa utraty pracy nie będą lokowali wszystkich swoich środków w 5-letnie auto, tylko kupią coś jakiś czas. Wiem, że czasami może to być drogi w serwisie interes, ale zwykle wybieramy auto na miarę naszych obecnych możliwości.

 • Agni (gość)

  Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto mоja strona - loveto.one/agni

 • Jucha (gość)

  Jakie państwo takie auta.

 • Miłek (gość)

  Komisy to chyba lepiej unikać, polecam zajrzeć do firm, które są raczej rzetelne i nie chcą sprzedawać samochodu za wszelką cenę. Ja mogę polecić Master1. Oni sprzedają auta po kontraktach leasingowych. Mam od nich drugi samochód w leasingu i jestem zadowolony. A wiem, że od niedawna mają też nowe modele.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości