Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Raporty

Samochód używany. TOP 10 rodzinnych aut na wakacje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Codzienne życie Polaków stopniowo wraca do normy, ale tegoroczne wakacje nie będą już tym, do czego są przyzwyczajeni. Podróż za granicę jest ograniczona i nadal wiąże się z ryzykiem zakażenia COVID-19. Najbardziej rozsądnym wyborem jest podróż drogą lądową w Polsce lub do nieodległych miejsc u naszych sąsiadów. W tym roku podróż samolotem, autobusem lub pociągiem zastąpią własne samochody.

”Tegoroczny sezon wakacyjny będzie dla nas wszystkich dużym wyzwaniem. Musimy zmienić nasze nawyki i mądrze rozważyć ryzyko związane z podróżowaniem. Już teraz obserwujemy wzrost zainteresowania większymi samochodami rodzinnymi w naszych centrach samochodowych. Klienci przyznają, że z troski o swoje zdrowie wolą inwestować w większy samochód niż w bilety lotnicze. Ponieważ zbliżają się wakacje i nowe samochody stają się niedostępne z powodu przestojów w produkcji i długiego czasu oczekiwania, zainteresowanie rośnie każdego dnia“ - powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Używane samochody są obecnie praktycznie najtańszymi samochodami, które w dodatku są natychmiast dostępne do odbioru. Rośnie także zainteresowanie finansowaniem zakupu samochodów na raty.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

"Pozytywnym elementem jest także utrzymująca się niska cena ropy, a co za tym idzie tania benzyna i olej napędowy. Wyjazd na wakacje własnym samochodem będzie zatem tańszy niż w innych latach – dodała Karolina Topolová.

Najpopularniejsze używane samochody rodzinne na wakacje:

1. Opel Astra kombi w średniej cenie 29.000 zł - jest najpopularniejszym kombi na polskim rynku. Ma szeroko dostępne zaplecze serwisowe i zrównoważony stosunek ceny do wartości.

2. Ford Focus kombi ze średnią ceną 25.000 zł - to prawdopodobnie najtańszy sposób na kombi niższej klasy wśród najpopularniejszych marek. Jest przestronny i ma znakomite właściwości jezdne. Bardziej niezawodny w wersji benzynowej.

3. Kia Sportage w średniej cenie 59.000 zł - solidny i przestronny oraz ma świetny system składania tylnych siedzeń bezpośrednio z bagażnika.

4. Nissan Qashqai w średniej cenie 50.000 zł - to popularny przedstawiciel kategorii SUV z celowo zaprojektowaną dużą przestrzenią dla pasażerów i bagażu.

5. Dacia Duster w średniej cenie 45.000 zł - to najtańszy sposób na mniejszy, rodzinny SUV. Samochód jest przestronny i łatwy w utrzymaniu.

6. Škoda Octavia kombi w średniej cenie 33.000 zł - najpopularniejszy model wśród czeskich rodzin dzięki doskonałemu połączeniu kosztów zakupu i eksploatacji, niskiej utracie wartości, niezawodności i bezpieczeństwa oraz dużej przestrzeni wewnętrznej i bagażowej.

7. Škoda Fabia kombi w średniej cenie 26.000 zł - samochód jest nieco mniejszy, ale ma jeszcze niższe koszty eksploatacji niż pierwsza Škoda Octavia i za te same pieniądze można kupić młodszy i rzadziej używany model.

8. Volkswagen Passat Variant w średniej cenie 33.000 zł - duże kombi dla wymagających, które będzie również pełniło rolę limuzyny. Często jest wyposażony w skórzane fotele i inny luksusowy sprzęt.

9. Volkswagen Golf Variant w średniej cenie 33.000 zł - bardzo popularne kombi niższej klasy średniej z wystarczająco przestronnym wnętrzem i bagażnikiem oraz doskonale wyposażonym wnętrzem.

10. Renault Mégane kombi w średniej cenie 34.000 zł - to najtańsze kombi z niższej klasy średniej. W podobnej cenie jest dostępny nowszy model, z mniejszym przebiegiem niż Opel Astra, VW Golf lub na przykład Škoda Octavia.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • rodzek (gość)

    Oby kombi, tam wejdzie wszystko

  • Nozyx (gość)

    Toyota avensis jedno z lepszych kombiaków rodzinnych. Spokojnie 2+2 pomieści na wyjazd wakacyjny. Bagażnik pojemny, no i komfort podróży tez jest

  • Greg (gość)

    Nie rozumiem, mam kupić auto tylko na wakacje. Lepiej chyba je wynająć lub wziąć w abonament na kilka miesięcy. Teraz np. w Master1 można wziąć auto w abonament i oddać je w dowolnym momencie, bez żadnych dodatkowych kosztów. Fajna opcja i zdecydowanie tańsza niż zakup auta ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości