Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód w... przedpokoju

Data publikacji: Autor: (mj)

Fot. Michał Tuliński

Bracia Krystian (9 lat), Damian (13 lat) i Piotrek (14 lat) nie nudzili się w ferie świąteczne. Przez tydzień dniem i nawet nocą budowali samochód z... papieru.

 Fot. Micha³ Tuliñski

Model jest naprawdę imponujący - ma 1,2 m wysokości, 1,8 m długości i 0,9 m szerokości. Zajmuje prawie cały przedpokój w mieszkaniu w bloku. Chłopcy mówią o nim, że to „mini Polonez 2005”. W konstrukcji wykorzystali wyłącznie papier ksero w kartkach A-4. Nawet stelaże budowali ze zwijanych z papieru rurek. Poszczególne elementy łączyli Fot. Micha³ Tuliñski taśmą klejącą albo sznureczkami. Szyby zrobili z folii spożywczej. Model ma otwieraną maskę, a pod nią silnik i chłodnicę, z tyłu bagażnik. Otwierają się także drzwi, są siedzenia - słowem wszystko, co auto mieć powinno. Sportowego charakteru przydają mu spojlery. Na razie rodzina z podziwem patrzy na dzieło trzech braci i nawet przyzwyczaiła się do nieco utrudnionego przemieszczania się z pokoju do pokoju.

 

- Chłopcy zaczęli konstruować samochód w przedpokoju i tu go skończyli - stwierdza Agnieszka Hasikowska, mama Krystiana i Damiana. - Na razie nie mamy pomysłu, jak go przetransportować w inne miejsce.

 

Ciekawe, czy w przyszłości chłopcy będą montować prawdziwe samochody?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości