Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Samochód zastępczy z OC sprawcy – zwróć na to uwagę

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Samochód zastępczy z OC sprawcy – zwróć na to uwagę Nieprzewidziane zdarzenia losowe potrafią całkiem nieźle namieszać w życiu i je uprzykrzyć. Jeśli zależy Ci, aby nie tracić nerwów w sytuacji niebezpiecznego zdarzenia drogowego, już zawczasu dowiedz się, jak wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy. Gwarantuję Ci, że gdy odpowiednio wcześniej dowiesz się wszystkiego, w sytuacji kraksy, nie będziesz musiał podejmować pochopnych, często niewłaściwych decyzji. Przeczytaj i dowiedz się, jak wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy w przypadku kraksy drogowej nie z Twojej winy.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – dla kogo?

Jako kierowca pewnie nie raz, nie dwa zdarzyło Ci się uniknąć niebezpiecznej sytuacji drogowej lub kraksy spowodowanej winą innego kierowcy. To świetnie, mam nadzieję, że jeszcze przez wiele lat nie doświadczysz uszkodzenia własnego auta. Co jednak, jeśli zdarzył się wypadek drogowy nie z Twojej winy, a Ty tracisz samodzielną mobilność z powodu uszkodzenia auta? Z pewnością przysługuje Ci samochód zastępczy z oc sprawcy! Niezależnie od tego, czy jechałeś samochodem prywatnym i w celach osobistych, czy tez doświadczyłeś stłuczki podczas wyjazdu służbowego autem firmowym, przysługuje Ci bezpłatne auto zastępcze. Pamiętaj, że, jeśli wypadek nie był z Twojej winy, a samochód jest uszkodzony, przysługuje Ci samochód z OC. Samochód zastępczy przysługuje Ci na określony czas, który wynosi tyle, ile Twoje auto będzie w naprawie. Jeśli zależy Ci na skutecznym i bezpiecznym wynajęciu auta, nie zapomnij skorzystać ze sprawdzonych i doświadczonych firm zajmujących się wynajmem aut z OC sprawcy.

Na co zwrócić uwagę przed wynajęciem?

Niezwykle ważne jest, aby samochód zastępczy z OC został wynajęty bez konieczności zapłacenia kaucji ani udziału własnego. W praktyce oznacza to, że nie będziesz musiał/a wnieść żadnej kwoty w formie kaucji (gwarancji), że nic się nie stanie z samochodem. Ponadto bardzo ważne jest, abyś wiedział/a, że samochody zastępcze z OC sprawcy są ubezpieczone w ramach AC. Tak zwane Auto-casco ma chronić wynajmującego przed zdarzeniami losowymi, np. kradzieżą. Dla mnie osobiście, równie ważne jest, aby samochód nie posiadał limitu kilometrów. Jak wiadomo, można szacować czas naprawy, jednak może on się wydłużyć w przypadku nieprzewidzianych sytuacji lub też konieczności wykonania dodatkowych napraw. W takich sytuacjach limit kilometrów może mocno Cię ograniczać lub zmusić do ponownego wynajęcia być może innego samochodu. Samochód zastępczy z OC sprawcy musi być tej samej klasy, co Twoje auto. Nie ma prawa być gorsze. Zwróć także uwagę, aby samochód został podstawiony i odebrany w wyznaczonych przez Ciebie miejsca. Bardzo wygodna sprawa. Ostatnie, choć nie mniej ważne, jest to, aby samochód zastępczy z OC miał możliwość poruszania się poza granicami kraju. Jeśli spodobały Ci się warunki, o których piszę zajrzyj na samochód zastępczy z oc allianz.

Jak wynająć samochód zastępczy z OC?

To dziecinnie prosta sprawa! Przede wszystkim skorzystaj ze sprawdzonej i doświadczonej strony internetowej - wynajmij samochód zastępczy z oc pzu. Jedyne, co musisz podać to imię i nazwisko zgłaszającego, miejsce kraksy samochodowej, telefon kontaktowy, marka i model Twojego samochodu oraz TU sprawcy. To tyle. Teraz pozostaje Ci jedynie poczekać, aż firma, która dostarczy Ci samochód zastępczy z OC sprawcy przywiezie Ci Twoje auto.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Ekspert Ubea.pl (gość)

  Warto pamiętać, że sąd już dawno stwierdził, że ubezpieczyciel nie może odmówić samochodu zastępczego, powołując się na to, że poszkodowany ma możliwość transportu komunikacją zbiorową.

 • Agnieszka (gość)

  Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - http://loveto.one/agnieszka96

 • martynadib

  Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! http://www.lexlale.eu ======================= Tysiące Kobiet/ facetów czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!

 • Link4? (gość)

  W umowie jasno stoi że z oc sprawcy należy mi się na czas naprawy auto zastępcze tej samej klasy co moje odstawione do serwisu . Co zrobić jeśli ubezpieczyciel czytaj Link 4 podstawia samochód znacznie niższej klasy i twierdzi że nic nie da się zrobić ? ( Zostawiam w serwisie 2 letnie Renault Megane z pełnym pakietem udogodnień m.in. komputerem pokładowym, zestawem głośnomówiącym, nawigacja, podgrzewanymi siedzeniami, elektrycznymi lusterkami it a w zamian dostaje nastoletnią Fabię bez żadnych udogodnień).

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości