Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochód zimą. Jak kierowcy powinni walczyć z mrozem?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum W pierwszych dniach stycznia niskie temperatury sprawiły wiele kłopotów kierowcom samochodów. Problemy mieli m.in. właściciele aut z silnikiem diesla.

Fot. Archiwum Z oleju napędowego kiepskiej jakości podczas 20-stopniowego mrozu może wytrącać się parafina, która jest w stanie zablokować układ paliwowy i unieruchomić samochód.

Zobacz także: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj nagrody

Podczas srogiej zimy eksperci zalecają więc utrzymywanie poziomu paliwa powyżej połowy baku, ostrożność w celu uniknięcia pęknięć plastikowych elementów, a także odpalanie samochodu z wciśniętym sprzęgłem i nie do skutku, tylko w kilku próbach co 30-60 sekund.

Często w taką  pogodę odmawiają akumulatory, ale mróz może uszkodzić znacznie więcej elementów. Pamiętać trzeba m.in. o hydraulice.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Kierowca (gość)

    Żywotność silnika i samochodu zależy od jego eksploatacji. Tego jak właściciel o niego dbał. Są auta, które przejeżdżają po 300-400tys km bez najmniejszego problemu i posłużą jeszcze trochę ponieważ był serwisowany, jeździł nim odpowiedzialny kierowca. Wymieniał części eksploatacyjne zgodnie z zaleceniami producenta, rozrządy klocki, tarcze itp. Wymieniał płyny i oleje zgodnie z zaleceniami i normami producenta i w czasie przez niego wskazanym. Jeśli chodzi o olej to polecam Shell Helix Ultra Pureplus Technology, wg mnie dobry olej w korzystnej cenie, jeżdżę na takim przebiegi mam prawie 300tys i autem jest wszystko w porządku. Bywają jednak kierowcy, którzy nie dbają a auta, maja one przebiegu 50-60tyś km a są w stanie jakby maiły przejechane 3krotnie więcej. I takie auta nie nadają się do dalszej eksploatacji.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości