Wszystko
o samochodach

Przepisy / Ubezpieczenia

Samochodowe assistance. Ubezpieczenie na różne nieprzewidziane zdarzenia

Data publikacji: Autor: materiał partnera zewnętrznego

Ubezpieczenie assistance jest wyjątkowe. Dzięki niemu żadne przykre zdarzenie podczas podróży samochodem nie zepsuje nam wyjazdu. Zwłaszcza jeśli autem jedziemy na urlop.

Fot. 123RF Ubezpieczenie assistance jest wyjątkowe. Dzięki niemu żadne przykre zdarzenie podczas podróży samochodem nie zepsuje nam wyjazdu. Zwłaszcza jeśli autem jedziemy na urlop.

Assistance jest dobrowolnym ubezpieczeniem, dzięki któremu możemy uzyskać pomoc nie tylko w sytuacji kolizji lub wypadku, ale także w razie kradzieży auta czy podczas jego awarii lub tak prozaicznego zdarzenia jak brak paliwa.

W kilku wariantach

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje zazwyczaj kilka wariantów ubezpieczenia assistance. Ten podstawowy możemy otrzymać bezpłatnie już podczas zakupu polisy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej lub autocasco. Bardziej rozszerzone uzależnione są nie tylko od kwoty, którą chcemy na nie przeznaczyć, ale przede wszystkim od naszych potrzeb. Dlatego też, zanim je wykupimy, powinniśmy nie tylko uważnie prze­analizować oferty towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczenia assistance, ale także zastanowić się, jakie okoliczności podczas podróży mogą być dla nas szczególnie uciążliwe. Dopiero po tym możemy świadomie zdecydować się na zakup ubezpieczenia assistance.

Co uzyskujemy?

W zależności od zakresu ubezpieczenia assistance, które wykupiliśmy, w razie potrzeby ubezpieczyciel może nam zapewnić w przypadku kradzieży, awarii lub wypadku z udziałem naszego pojazdu auto zastępcze, naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu (czasami także z przyczepą), zakwaterowanie w hotelu, dostarczenie paliwa, naprawę ogumienia, pomoc prawną lub tłumacza. W niektórych przypadkach ubezpieczyciel zagwarantuje nam także przechowanie pojazdu, transport do miejsca zamieszkania lub docelowego miejsca podróży, kierowcę zastępczego czy zorganizuje dostarczenie niezbędnych do naprawy części zamiennych lub zaliczki pieniężnej na pokrycie kosztów naprawy pojazdu.  
Jak zatem widać, ubezpieczenie assistance pozwoli nam cieszyć się z wakacyjnego wyjazdu samochodem bez obawy, że może nas zaskoczyć coś nieprzewidzianego.

Pytania do eksperta
Przemysław Cyranka
Menedżer ds. Rozwoju Produktów PKO Ubezpieczenia

Przemysław Cyranka

Fot. ArchiwumJakie korzyści daje Klientowi wykupienie polisy assistance?

Zakup assistance to bardzo dobra decyzja. W przypadku najmniej oczekiwanych trudności w drodze wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, a on zorganizuje odpowiednią pomoc. Dzięki infolinii, która zwyczajowo działa 24 godziny na dobę, otrzymamy wsparcie w naprawie pojazdu na miejscu lub zostanie zorganizowane holowanie. Towarzystwo w ramach polisy może zapewnić też samochód zastępczy lub zwrot kosztów zakwaterowania i ułatwić kontynuację podróży. Zakres otrzymanej pomocy zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia, który powinien zawsze jak najlepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Na co musimy zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu polisy assistance?

Na pewno nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną, ale zakresem pomocy, której oczekujemy. Warto zwrócić uwagę na limity i ograniczenia, które szczegółowo opisują ogólne warunki ubezpieczenia. Zdarza się, że ubezpieczenie assistance nie zapewnia pomocy w przypadku drobniejszych awarii, tj. przebitej opony czy awarii akumulatora.
Zawsze warto szczegółowo przeanalizować warunki ubezpieczenia pod kątem swoich potrzeb. W razie wątpliwości można też porozmawiać z doradcą, jaki wariant ochrony jest dla nas najlepszy – np. w PKO Banku Polskim, w którego ofercie dostępne jest assistance od PKO Ubezpieczenia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości