Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Samochodowy mikrowyścig

Data publikacji: Autor: (pb) - Dziennik Łódzki

Fot. Dziennik Łódzki III eliminacje mistrzostw Polski w wyścigach samochodów sterowanych HPI Challenge odbyły się w Zgierzu.

Ponad 70 młodych rajdowców i setki miłośników motoryzacji w skali mikro stawiło się w weekend w zgierskiej hali sportowej na III eliminacji mistrzostw Polski w wyścigach samochodów sterowanych HPI Challenge.Fot. Dziennik £ódzki

 

Emocji nie zabrakło. Zdalnie sterowane, plastikowe autka tylko w „boksach” wyglądały niewinnie. Na torze najlepsze wozy mknęły z prędkością przekraczającą 50 km/h. Nieuchronne kraksy wyglądały naprawdę groźnie.

Fot. Dziennik £ódzki  

Obok nastoletnich kierowców z krótkofalówkami w rękach tłumnie na wyścigach zjawili się rodzice, pełniący w dwuosobowych zespołach role kierowników drużyny, mechaników i… sponsorów. Modelarstwo bowiem jest zabawą drogą.

 

Auta startujące w sobotę i niedzielę w Zgierzu kosztują około 500 zł, a to dopiero początek inwestycji. Trzeba jeszcze zainstalować w nich elektronikę, akumulator, olejowe amortyzatory, łożyska i inne części znane z prawdziwych aut. Jeśli doliczyć do tego koszty remontów, wyjazdów na zawody, wychodzi ponad tysiąc złotych rocznie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości