Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Samochody autonomiczne. Pojazdy będą miały tzw. „czarne skrzynki"?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Tesla Rejestratory danych zwane potocznie „czarnymi skrzynkami" znane są z lotnictwa. Powraca temat, aby w te urządzenia wyposażyć także samochody.

Nad projektem, który umożliwiłby montowanie tego typu wyposażenia auta pracują niemieckie władze. Rejestratory miałyby znaleźć się we wszystkich pojazdach autonomicznych oraz tych, które oferują funkcję autopilota. 

Redakcja poleca:

Polecane pięciolatki. Przegląd popularnych modeli
Kierowcy zapłacą nowy podatek?
Hyundai i20 (2008-2014). Warto kupić?

Rejestratory zbierałby informacje dotyczące pracy układu jazdy autonomicznej. Dostarczyłyby również dane o momencie, w którym kierowca został powiadomiony o konieczności manualnego prowadzenia.

Przepisy mogą być uchwalone jeszcze latem tego roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Holak (gość)

    Muszą mieć bo takie są wymagania w razie jakiejkolwiek awarii czy wypadku. Tak czy siak wiadomo, że motoryzacja wkroczy na całkowicie nowy pułap i na pewno wypadkowość spadnie o minimum 70%...już nie mogę się doczekać kiedy volvo wypuści takie testowe auta na drogę.

  • Łukasz (gość)

    Myślę, że to nie głupi pomysł bo w razie awarii autonomicznego samochodu trzeba będzie jakość dojść jaki był skutek awarii. Szwedzi rozpoczęli testy Volvo XC90 na drogach Goteborga więc na pewno niedługo doczekamy się ciekawych podsumować, a temat czarnej skrzynki na pewno zostanie poruszony.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości