Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Samochody bez kierowcy. Zmagania na torze w Kalifornii

Data publikacji: Autor: (mm) RUPTLY/x-news

Fot. RUPTLY/x-news Na torze wyścigowym w Willows w Kalifornii zorganizowano wyścig samochodów bez kierowców. Jak sobie poradziły pojazdy?

Fot. RUPTLY/x-news Kierowcy oczywiście siedzieli w kokpitach, ale nie dotykając kierownicy. Impreza miała być okazją nie tylko do testów, ale również do rywalizacji między konstruktorami konkurencyjnych samochodowych systemów automatycznego sterowania.

Obok fabrycznego testowego modelu Audi na torze pojawiła się cała plejada najróżniejszych pojazdów, od sportowego Chevroleta Corvette po… gokarty a nawet samoprowadzącą się hulajnogę.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach

Pionierem w dziedzinie konstruowania samochodów, które są w stanie samodzielnie poruszać się po drogach, jest amerykański koncern internetowy Google. To właśnie on, w 2012 roku jako pierwszy przeprowadził testy zmodyfikowanej Toyoty Prius na drodze publicznej. W jego ślad poszli inni producenci. Zdaniem ekspertów pojazdy bez kierowców będą bezpieczniejsze niż te prowadzone przez człowieka. Pozwoli to na wyeliminowanie 95% wypadków.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości