Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Motodziewczyny

Samochody czy piękne kobiety?

Data publikacji: Autor: Red

Fot. 123RF Podczas wielu imprez motoryzacyjnych zwiedzający mają okazję podziwiać samochody, które chcieliby mieć w swoim garażu. Jednak uwagę, zwłaszcza męskiej części publiczności, przyciągają również piękne kobiety, których przy tego typu okazjach nie brakuje. Co sprawia, że tak chętnie prezentują one swoje wdzięki przy samochodach?

Fot. 123RFMyśląc o szybkich i pięknych autach, automatycznie myślimy o wielkich pieniądzach. Z reguły też, możemy się spodziewać, że gdzieś w pobliżu pojawią się także piękne kobiety. A wiadomo, że auta i kobiety od zawsze fascynują mężczyzn. Mało tego, niekiedy atrakcyjne kobiety mogą się okazać  bardziej interesujące nawet od najwspanialszych pojazdów.

- Tak się składa, że w naszym społeczeństwie luksusowe samochody utożsamiane są z wizerunkiem atrakcyjFot. 123RF nych kobiet. Jest to także symbol sukcesu i prestiżu, gdyż stereotypowo sukces mężczyzny kojarzony jest właśnie z obecnością kobiety - komentuje dr Dominik Antonowicz z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jak wyjaśnia ekspert, głównym zadaniem hostess nie jest rozproszenie uwagi mężczyzn, ale jej skupienie. Piękna kobieta sprawia bowiem, że klient koncentruje się na danym modelu, a nie innym, konkurencyjnym. Jednak w przyszłości rola hostess na imprezach motoryzacyjnych może ewoluować. Niewykluczone, że coraz częściej zamiast kobiet, przy autach dedykowanych specjalnie dla pań, będziemy mogli zobaczyć panów – mówi Antonowicz.

Pozostaje jednak pytanie: co z danego wydarzenia utkwi potem bardziej w pamięci zwiedzających panów – nowe modele samochodów czy piękne kobiety?

Fot. 123RF

Fot. 123RF

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • bryan (gość)

  Cyt:"Jak wyjaśnia ekspert, głównym zadaniem hostess nie jest rozproszenie uwagi mężczyzn, ale jej skupienie." Niestety panie "ekspercie to guzik prawda bo dzisiejszy świat motoryzacyjny ucieka do nie konwencjonalnych chwytów iż świat motoryzacyjny angażuje poniektóre 'słodkie idiotki" po vicegirl i te drugie dostają nie małe profity za nabywcę de facto jest transakcja kupna auta plus "dodatek" usług seksualnych od kilku godzin po przeważnie do tygodnia celem zdobycia informacji zdobytych przez inteligentnych wywiadowczyń np.m.in."badania zadowolenia klienta/nabywcy", pochwalenie w internecie jaki auto jest "doskonałe" itd itp Nie jeden nabywca miał rozczarowanie iż kupił takie a takie auto a nie inne bo np. dziewczyna pieszcząca karoserię nie koniecznie celowo, odwróciła uwagę np, jakiejś niedoróbki pojazdu. Nie zdradzę jak się to dzieje i ponoć Interpol interesuje się takimi sprawami i nie będę dalej rozpisywał bo to b. szeroki temat znany dla wąskiej grupy osób świata motoryzacji.

 • ~mix33 (gość)

  Odkąd przesiadłem się do lepszej furki, BMW M5 co chwilę poznaję jedna z takich lasek. I jest ich więcej niż się spodziewałem.

 • Dziwny Polak? (gość)

  Reklama i owszem ale na co zwracać uwagę? na auto czy na długie nogi? Długie nogi owszem ale to raczej na targi mody odzieżowej... Firmy motoryzacyjne rywalizują w prezentacji zwiększając atrakcyjność współczesnych aut licznymi gadżetami mającymi częsty wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Hostessy to piękne podkreślenie, tło raczej nie przewidywane w opcjach wyposażenia aut. Ciekawy jestem jaki pogląd na tego typu zwiększenie atrakcyjności aut maja same panie które są realnie zainteresowane zakupem prezentowanych motoryzacyjnych nowości.

 • mateusz (gość)

  Ale lale nie ma co. Faktycznie fajniejsze niz te auta.

 • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości