Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochody elektryczne. Amnesty International alarmuje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Jak podaje agencja Reutera, Amnesty International zwraca uwagę na branże pojazdów elektrycznych. Co ma do zarzucenia?

Organizacja pozarządowa zauważa, że branża pojazdów elektrycznych promuje się jako przyjazna środowisku, choć w produkcji baterii wykorzystuje zanieczyszczające powietrze paliwa kopalne i minerały, wydobywane z naruszeniem praw człowieka.

Zobacz także: Awaria silnika benzynowego. 5 objawów kosztownych napraw

W wydanym oświadczeniu podkreślono, że fabryki produkujące baterie dla pojazdów elektrycznych mogą charakteryzować się wysoką emisją dwutlenku węgla. Przy produkcji wykorzystują minerały, których wydobycie wiąże się z naruszeniami praw człowieka, w tym pracą dzieci w Demokratycznej Republice Konga.

Amnesty International wzywa liderów branży do stworzenia w ciągu pięciu lat pierwszej na świecie całkowicie etycznej baterii. Żąda także ujawnienia sumy emisji gazów cieplarnianych (ślad węglowy) oraz zidentyfikowania łańcuchy dostaw kluczowych minerałów.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jak zwykle.... (gość)

    Się ludziom nudzi... Jeżeli dzieci z DRK nie zostaną wykorzystane w tej pracy, to w innej... Niech Amnesty International się zajmie problemem wykorzystywania dzieci w Kongo, a nie chrzani głupoty i ma gdzieś, co tam się dzieje...

  • Lol (gość)

    AI jest największą patologią która niestety nie działa dla dobra ludzi tylko dla dobra kilku korporacji od której dostają $$

  • Gosc (gość)

    Niech sprawdza jaka jest degradacja środowiska przy wydobywaniu ropy i ile jej dostaje się do oceanów i zanieczyszczeń powietrza w trakcie transportu.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości