Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Samochody na prąd. Wkrótce mogą zyskać na popularności

Data publikacji: Autor: łs / TVN Turbo / x-news

fot.  TVN Turbo / x-news Aktualnie oferowane samochody elektryczne mają zasięg w granicach 200-300 km. Ich kolejna generacja na jednym ładowaniu powinna pokonywać do 400 km. A to nie koniec rewolucji.

Na popularności mogą zyskać miejsca parkingowe z funkcją ładowania indukcyjnego.

Wszystko to sprawi, że w kolejnych latach pojazdy elektryczne zaczną wypierać samochody z napędem spalinowym. Trend będzie szczególnie widoczny w dużych aglomeracjach, gdzie zasięg rzędu 200 kilometrów będzie w zupełności wystarczający.

Jego dalsze zwiększanie będzie kwestią rozwoju akumulatorów. Specjaliści zajmujący się tematyką ogniw spotkali się ostatnio w Gliwicach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Cosa (gość)

    Tylko po co? Technologia jest droga w eksploatacji i serwisie oraz mało efektywna. Ale pewnie dlatego ma przyszłość, bo daje perspektywę zarobku producentom. Zanieczyszczeń to nie zmniejsza, bo tylko przenosi do elektrowni. Sprawność procesu od wyprodukowania energii, przesłania, zmagazynowania i wykorzystania do napędu wcale nie jest większa od silnika spalinowego. To trochę jak z tą maszyną zastępującą pracę 6-ciu robotników, którą ma obsługiwać 7-specjalistów.

  • Kopcia (gość)

    @cosa a paliwo nie jest drogie? To jest złodziejstwo jak nie wiem więc dobrze że technologia idzie do przodu i szuka alternatywnych napędów. Ja obecnie jeżdżę hybrydą Volvo i jestem bardzo zadowolony.

  • Cosa (gość)

    Nie porównuj hybrydy z elektrycznym. Nie bez powodu jest tam silnik spalinowy. Samodzielny napęd elektryczny to pozorowanie ekologii.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości