Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Samochody naszej władzy: sprawdzamy czym jeżdżą włodarze

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Samochody naszej władzy: sprawdzamy czym jeżdżą włodarze Starosta koszaliński chce kupować nowe auto, bo jego zdaniem 7-letnia służbowa skoda superb, ma już spory przebieg. Sprawdziliśmy, czym jakimi samochodami jeżdżą inni samorządowcy z regionu.

W budżecie starostwa koszalińskiego na 2012 rok na zakup nowego auta jest zarezerwowane 150 tys. złotych. Z tym, że starosta Roman Szewczyk zastrzega, że jeżeli uda się kupić tańszy samochód, to wtedy powiat wyda mniej. Nikt się nie zamierza upierać, że auto musi być warte aż 150 tys. złotych. Poza tym ma to być auto do użytku wszystkich urzędników, a nie tylko starosty. A "stara" skoda trafi albo do Powiatowego Zarządu Dróg albo do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koszalinie.

Służbową skodą superb jeździ też prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek. Tyle, że on na razie nawet nie myśli o wymianie auta. - Kupiliśmy ten samochód na początku pierwszej kadencji prezydenta i jak na razie nie ma takiej potrzeby, by kupować nowe auto - mówi Michał Kujaczyński, rzecznik kołobrzeskiego ratusza. Kołobrzeska skoda jest z 2007 roku i 130 tys. kilometrów na liczniku.

W Koszalinie prezydent Piotr Jedliński ma do dyspozycji toyotę avensis, którą miasto kupiło w 2009 roku. Ten samochód ma przejechane ponad 80 tys. kilometrów. Koszaliński ratusz ma też do dyspozycji forda galaxy, który ma z kolei przejechane ponad 211 tys. kilometrów.

W Szczecinku w ratuszu też mają toyotę avensis (2,2-4D 180 Sedan X-Premium), która była kupiona w 2008 roku za ponad 106 tys. złotych. Auto ma przebieg ok. 65 tys. km i jest do wyjazdów w delegacje dla burmistrzów, skarbnika oraz w wyjątkowych przypadkach - także innych pracowników urzędu.

W szczecineckim ratuszu korzystają też na co dzień z peugeota partnera trendy - ten także został kupiony w 2008 roku i kosztował 53 tys. złotych (na liczniku 65 tys. km).

Skromniej jest w Białogardzie - tu w ratuszu korzystają z fiata punto oraz z busa, którym są przewożeni m. in. niepełnosprawni.

Dla porównania marszałek województwa ma do dyspozycji sześcioletniego peugeota 607 (3.0V6, model Platinum Ebene, 211 koni mechanicznych, z automatyczną skrzynią biegów).
Wojewoda zachodniopomorski może korzystać ze skody superb.

Skoda najwyraźniej cieszy się dużym uznaniem wśród urzędników - z takiej samej korzysta także prezydent Szczecina Piotr Krzystek (auto jest z 2008 roku, benzyna, 193 KM). Dodajmy, że szczeciński ratusz ma w dyspozycji w sumie 18 samochodów, a ze służbowych aut korzysta m. in. także zastępca prezydenta, sekretarz i skarbnik miasta.

Skodą superb jeździ także komendant wojewódzki policji nadinsp. Wojciech Olbryś; jego służbowe auto jest z 2007 roku.

Samochody naszej władzy: sprawdzamy czym jeżdżą włodarze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Samochody naszej władzy: sprawdzamy czym jeżdżą włodarze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości