Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje Artykuł sponsorowany

Samochody poleasingowe – sprawdzamy, czy i gdzie warto szukać samochodów poleasingowych?

Data publikacji: Autor: Materiał Informacyjny Idea Getin Leasing SA

Idea Getin Leasing SA Czy kupno dobrego używanego samochodu w czasie pandemii jest czymś trudnym? Okazuje się, że nie. W grę wchodzą aukcje poleasingowe – alternatywa nie tylko dla przedsiębiorców. Jednym z takich serwisów aukcyjnych jest portal Idea Getin Leasing.

Zacznijmy od tego, czy warto wybrać samochód poleasingowy. Do najważniejszych zalet (oprócz atrakcyjnej ceny) aut poleasingowych należy rzetelnie udokumentowana historia serwisowa. Każdy pojazd zanim trafi na aukcje jest dokładnie opisywany i wyceniany przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Z pomocą przychodzi serwis aukcyjny portalu Idea Getin Leasing.

W tym momencie możemy porównać dwie perspektywy zakupu samochodu:


  • pierwsza to kupno używanego samochodu od niesprawdzonego sprzedawcy, który może ukrywać uszkodzenia i wady samochodu oraz nie przedstawia pełnej historii napraw;
  • druga natomiast to kupno kilkuletniego używanego samochodu ze sprawdzonego źródła, z rzetelnie udokumentowaną historią napraw i niższą ceną niż w przypadku ofert publikowanych przez osoby prywatne.  Zatem na odpowiedź, czy warto wybrać samochód poleasingowy, zdecydowanie odpowiadamy – warto.  

 Dla kogo aukcje poleasingowe?

 Aukcje samochodów poleasingowych to najczęściej przedmiot zainteresowania małych i średnich przedsiębiorców, ponieważ dają one im możliwość zakupu kilkuletniego samochodu w bardzo atrakcyjnej cenie. Natomiast skorzystać z takiej opcji może każdy, również osoby prywatne.

Samochody poleasingowe są świetnym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji, którym zależy na dobrym i sprawdzonym pojeździe.  

 

Co warto wiedzieć o aukcjach poleasingowych?

 Większość aukcji poleasingowych odbywa się online, nie mamy zatem konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania wielu placów. W zależności od aukcji mamy do wyboru możliwość licytacji pojazdu lub po prostu użycia opcji „kup teraz”.  

Sam udział w licytacji w żaden sposób nie zobowiązuje do zakupu samochodu, nie wiąże się również z żadnymi dodatkowymi kosztami.

 Na aukcjach poleasingowych Idea Getin Leasing użytkownik znajdzie szeroką gamę nie tylko samochodów osobowych, dostawczych czy ciężarowych, ale także różnego rodzaju przyczepy, naczepy, maszyny i urządzenia, np. rolnicze, budowlane czy gastronomiczne. Aktualnie użytkownicy platformy mogą wziąć udział w ponad 1200 licytacjach aut. 

 

 


W przypadku samochodów, otrzymają dokładne dane o sprzedawanych pojazdach, w tym szczegółowe informacje o wyposażeniu, liczbie kluczyków i dokumentach. Mogą także sprawdzić, czy dla danego przedmiotu możliwe jest udzielenie finansowania Idea Getin Leasing.  

W przypadku pytań mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa Idea Getin Leasing. Każdy z pojazdów można też obejrzeć na placach poleasingowych firmy, np. w Kątach Wrocławskich, Pietrzykowicach czy Słomczynie.  

 

Jak rozpocząć udział w aukcjach?

 
  • Podczas pierwszej wizyty na stronie aukcje.ideagetin.pl należy dokonać nieodpłatnej rejestracji indywidualnego konta.  
  • Po założeniu konta, wystarczy wyszukać interesujący przedmiot wśród dostępnych kategorii i rozpocząć jego licytację.Serwis aukcyjny działa w czasie rzeczywistym, co oznacza, że aukcje dostępne są przez całą dobę, 7 dni w tygodniu z każdego miejsca i z każdego urządzenia, stacjonarnego bądź mobilnego.

Materiał powstał we współpracy z Partnerem Idea Getin Leasing SA.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości