Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Samochody pułapki

Data publikacji: Autor: (in)

 W Warszawie działa specjalna jednostka, która jako pierwsza w Europie stosuje amerykańskie metody do walki z przestępczością samochodową.

Nowością w pracy specjalnej jednostki policji jest stosowanie tzw. wystawek. Jeżdżą drogimi samochodami po Warszawie lub wyjeżdżają na trasy wylotowe w kierunku Poznania, Katowic, Gdańska. Podstawiają też samochody "pułapki" na osiedlowe parkingi. Luksusowe samochody organizuje im wydział transportu komendy stołecznej, potem wyposażają je w odpowiedni sprzęt i stawiają na wabia. Samochody "pułapki" naszpikowane są elektoniką. Są w nich miniaturowe kamery i mikrofony niewidoczne gołym okiem. Wszystko, co robi przestępca od samego początku włamania i kradzieży jest nagrywane. Przestępca nie ma najmniejszych szans, ponieważ zbierany jest bardzo silny matariał dowodowy. Do zatrzymania dochodzi, gdy przestępca jest już w samochodzie. W dogodnej sytuacji, jak spod ziemi pojawiają się policjanci w kominiarkach i z ostrą bronią, zatrzymując złodzieja.

W skład grupy wchodzą tylko młodzi i wysportowani policjanci. Aby trafić do elitarnej jednostki muszą mieć nienaganną służbę i wysokie osiągnięcia w policyjnej pracy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości