Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

ŚDM na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Podsumowanie

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Światowe Dni Młodzieży nie przyniosły spodziewanych dużych utrudnień w ruchu na A4 Katowice-Kraków. Na mocy porozumienia zawartego z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, koncesjonariusz zawieszał pobór opłat za przejazd tylko dwukrotnie, w sumie na czas ok. 3 godzin.

Natężenie ruchu na koncesyjnym odcinku autostrady A4 pomiędzy 25 a 31 lipca br. zmalało o 15% w stosunku do tygodnia poprzedzającego Światowe Dni Młodzieży i wyniosło ok. 41 tys. pojazdów na dobę.

Autostradę A4 Katowice-Kraków w związku z przejazdem Kolumny Papieskiej zamknięto dwa razy – 28 lipca br. – w kierunku Katowic, od godziny 7.20 do 8.30 oraz 29 lipca br. – w kierunku Krakowa, od godziny 11.00 do 12.05. – Priorytetem podczas Światowych Dni Młodzieży były dla nas bezpieczeństwo i komfort podróżowania naszą autostradą. Dlatego też dwukrotnie zadecydowaliśmy o zawieszeniu poboru opłat za przejazd: 28 lipca, aby rozładować zator, jaki powstał w konsekwencji zamknięcia autostrady na czas przejazdu Kolumny Papieskiej do Częstochowy oraz 31 lipca, w związku ze skumulowaniem wyjazdów pielgrzymów z Krakowa. W obu sytuacjach nie było konieczności podnoszenia szlabanów na dłużej niż półtorej godziny, żeby przywrócić całkowitą płynność przejazdu – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

28 lipca br. opłaty za przejazd zawieszone były na placu poboru opłat w Balicach, w kierunku Katowic, od godz. 8.30 do 9.30 oraz na placu poboru opłat w Mysłowicach, w kierunku Katowic, od godz. 8.45 do 9.45.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Jak sprawdza się w trasie?
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach

31 lipca koncesjonariusz zawiesił pobór opłat za przejazd na placu poboru opłat w Balicach,
w kierunku Katowic, od godz. 19.45 do 21.30 oraz na placu poboru opłat w Mysłowicach, w kierunku Katowic, od godz. 20.05 do 22.00.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobrał od kierowców. Symetrycznie, Ministerstwo nie będzie wnosić roszczeń w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa. Na czas Światowych Dni Młodzieży wstrzymano remont nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków. Od 2 sierpnia br. rozpoczyna się wymiana nawierzchni na odcinku pomiędzy węzłami Jeleń i Balin, na jezdni w kierunku do Katowic, od km 362 do km 369. 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości