Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Seat Altea z nagrodą "Autonis"

Data publikacji: Autor: łm

fot. Seat SEAT Altea otrzymał prestiżową nagrodę „autonis” za najlepszy design w swojej kategorii pojazdów, przyznaną przez specjalistyczne niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto-Strassenverkehr” i „Mot”.

SEAT Altea otrzymał prestiżową nagrodę „autonis” za najlepszy design w swojej kategorii pojazdów, przyznaną przez specjalistyczne niemieckie czasopisma motoryzacyjne „Auto-Strassenverkehr” i „Mot ”.

 

fot. Seat Samochód otrzymał poparcie 54 000 tys. czytelników, co stanowiło 38,3 proc oddanych głosów. Ranga sukcesu jest tym większa, że chwili plebiscytu model nie był jeszcze dostępny na rynku.

Prezentacja modelu Altea była jednocześnie rynkową premierą koncepcji MSV (Multi Sports Vehicle - „wielofunkcyjny pojazd sportowy”).

 

Dzięki ostatniemu sukcesowi Altei, SEAT może poszczycić się już czterema nagrodami „autonis”. Dwie z nich przyznano modelom Arosa i Leon, które w 2001 roku zajęły w plebiscycie odpowiednio: pierwsze i trzecie miejsce. W 2002 roku, w kategorii auta koncepcyjnego zwyciężył SEAT Tango.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości