Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Seat i Cupra. Strategia elektryfikacji aut obu marek wchodzi w życie

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fabryka w Martorell. Fot. Seat Po premierze czwartej generacji Seata Leona i nowej Cupry Leona, dostępnych z hybrydowym układem napędowym typu plug-in, producent przedstawił produkcyjną wersję Cupry Formentora. Pierwszy autorski model marki również będzie oferowany w wersji hybrydowej.

Po premierze czwartej generacji Seata Leona i nowej Cupry Leona, dostępnych z hybrydowym układem napędowym typu plug-in, producent przedstawił produkcyjną wersję Cupry Formentora. Pierwszy autorski model marki również będzie oferowany w wersji hybrydowej.

Zasięg w trybie elektrycznym każdego z nowych samochodów marki wynosi 60 km, a emisję CO2 poszczególnych modeli szacuje się na mniej niż 50 g/km. Do wymienionych aut hybrydowych dołączą również Seat Tarraco w wersji PHEV oraz całkowicie elektryczne modele Mii electric i el-Born. Do 2021 roku z fabryki w Martorell pod Barceloną na drogi wyjedzie łącznie 6 modeli z napędem hybrydowym lub elektrycznym.

Seat Leon jest oferowany z najnowocześniejszym układem hybrydowym typu plug-in, opartym na współdziałaniu silnika spalinowego TSI z silnikiem elektrycznym, zaopatrzonym w akumulator litowo-jonowy o mocy 13 kWh. Jednostki zapewniają łączną moc wynoszącą 204 KM.

Zobacz także; Koronawirus. Co czeka branżę motoryzacyjną w Polsce?

Seat Leon występuje także w wersji z technologią mild hybrid, dostępnej w połączeniu z jednym z dwóch silników spalinowych – 1,0-litrową jednostką TSI o mocy 110 KM lub 1,5-litrową jednostką o mocy 150 KM – skonfigurowanych z 48-woltowym elektrycznym układem hybrydowym.

– Rok 2019 był najlepszym w naszej historii. Trzeci rok z rzędu utrzymaliśmy dwucyfrowy wzrost, pomimo kurczących się rynków, czym potwierdziliśmy status najszybciej rozwijającej się marki motoryzacyjnej w Europie. Rok 2020 rozpoczęliśmy od kolejnego wzrostu i chociaż przed nami jeszcze trudniejsze wyzwania, odważnie kroczymy wytyczoną ścieżką – powiedział w trakcie wideokonferencji Carsten Isensee, CEO Seata.

– Odkąd ogłosiliśmy narodziny nowej marki, sprzedaliśmy już 40 tys. samochodów. Spodziewamy się, że w 2020 roku, kiedy wszystkie nowe modele marki wejdą do sprzedaży, Cupra osiągnie obrót na poziomie miliarda euro, czyli 10 procent całkowitego obrotu Seata – dodał Wayne Griffiths, CEO Cupry i wiceprezes Seata ds. sprzedaży i marketingu.

Cupra Formentor trafi do sprzedaży w drugiej połowie roku i będzie dostępna z dwoma rodzajami silników.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

SEAT zdjęcia

SEAT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

SEAT opinie

Oceń swoje auto

SEAT Cena