Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Seat notuje wzrost sprzedaży, ale nie w Hiszpanii

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Seat notuje wzrost sprzedaży, ale nie w Hiszpanii Ponad 51 tys. samochodów sprzedał Seat w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku. Producent z pogrążonej w kryzysie Hiszpanii zanotował 10-procentowy wzrost eksportu.

Jak podaje Seat, na zagranicznych rynkach wzrost sprzedazy jego pojazdów wyniósł 10,6 proc. Hiszpańska marka obecna w 72 krajach zwiększyła eksport o 4197 egzemplarzy do łącznej liczby 39488 pojazdów. Sprzedaż z uwzględnieniem rynku hiszpańskiego wyniosła 51048 pojazdów, co oznacza wzrost o 1,3 proc.

Dla osiągnięcia tego poziomu zasadnicze znaczenie miało zwiększenie sprzedaży we Włoszech (34,8 proc.), Niemczech (25,5 proc.) i Francji (15,6 proc.). Znaczące wzrosty sprzedaży odnotowano także w innych krajach, w tym w Holandii (28,8 proc.) i Austrii (14,5 proc.), jak również w krajach Ameryki Łacińskiej (41,5 proc.) oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (44,4 proc.).

Mimo spadku sprzedaży w Hiszpanii, w styczniu i lutym SEAT wciąż był najchętniej kupowaną marką i utrzymał tę pozycję odzyskaną w 2010 roku po 31 letniej przerwie. Przez dwa minione miesiące SEAT sprzedał w Hiszpanii 11560 samochodów, czyli 22,6 proc. swojej globalnej produkcji.

Seat notuje wzrost sprzedaży, ale nie w Hiszpanii
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Seat notuje wzrost sprzedaży, ale nie w Hiszpanii

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości