Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Senna: Powrót na tor będzie wielkim wyzwaniem

Data publikacji: Autor: (red)

Fot. Lotus Renault GP Bruno Senna zajął miejsce Nicka Heidfelda w kokpicie bolidu R31 i podczas najbliższego Grand Prix zadebituje w roli kierowcy wyścigowego stajni Lotus Renault GP. Z tej okazji zespół prasowy ekipy przeprowadził wywiad z młodym Brazylijczykiem.
Bruno Senna zajął miejsce Nicka Heidfelda w kokpicie bolidu R31 i podczas najbliższego Grand Prix zadebituje w roli kierowcy wyścigowego stajni Lotus Renault GP. Z tej okazji zespół prasowy ekipy przeprowadził wywiad z młodym Brazylijczykiem.

Fot. Lotus Renault GP Czy jesteś gotów do powrotu na tor i czy cieszysz się, czy zadebiutujesz na torze w Spa?

B.S.: Powrót na tor w połowie sezonu – a nawet trochę później - będzie dla mnie wielkim wyzwaniem. Z drugiej strony brałem udział we wszystkich spotkaniach z inżynierami wyścigowymi, dzięki czemu jestem na bieżąco z pracą zespołu. Bardzo cieszę się, że miałem możliwość wziąć udział w piątkowym treningu przed GP Węgier. Dzięki temu zacząłem czuć samochód i lepiej poznałem jego możliwości. Zdaje sobie sprawę, że na dużej różnicy wzniesień będę ścigał się z kierowcami, który mają na koncie po 11 startów w Belgii. Sam fakt, że wyścig odbywa się w Spa sprawia, że będzie to dla mnie wyjątkowa impreza. Jest to mój ulubiony tor, na którym dobrze radziłem sobie w przeszłości. Bardzo cieszę się, że właśnie tam odbędzie się mój debiut. Mam też nadzieję, że szybko będę robić postępy i zdobędę dobry wynik dla zespołu – to najlepszy sposób, aby odwdzięczyć się mu za daną mi szansę.

CZYTAJ TAKŻE

Allison: Spa to wspaniałe wyzwanie dla kierowców
Senna zastąpi Heidfelda w Lotus Renault GP


W maju jeździłeś po belgijskim torze w bolidzie Formuły 1. Wiem o tym, bo są na to dowody w postaci zdjęć.
B.S.: Tak, to było bardzo cenne doświadczenie. Każda jazda to kolejna okazja do nauki. W maju przejechałem zaledwie kilka okrążeń w ramach pokazu, ale dzięki temu zdobyłem nowe doświadczenia. W ten weekend wezmę udział w poważniejszej imprezie.

Na jaki wynik liczysz w ten weekend?
B.S.: Trudno jest mi powiedzieć. Piątkowy trening przed GP Węgier był bardzo trudny, ale dysponowałem wtedy tylko jednym kompletem opon. Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiał je oszczędzać podczas treningu i kwalifikacji, aby nauczyć się na tym panować podczas wyścigu. Po raz pierwszy będę jeździć na oponach Pirelli z pełnym i niepełnym bakiem. Nie mam w tym doświadczenia, a więc jeśli zajmę podobną pozycję jak Pietrow, myślę, że będzie dobrze.

Źródło: Lotus Renault GP

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości