Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39057 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Sergio Marchionne. Wieloletni szef Fiata nie żyje

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot. FCA W klinice uniwersyteckiej w Zurychu w wieku 66 lat zmarł były szef Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne. Zarządzać firmą przestał kilka dni przed śmiercią.

Powodem jego odejścia ze stanowiska był pogarszający się stan zdrowia. Jak podano w komunikacie, „pojawiły się nieoczekiwane komplikacje podczas rekonwalescencji Sergia Marchionne, a sytuacja znacznie się pogorszyła w ostatnich godzinach. W konsekwencji nie będzie on mógł wrócić do pracy".

Oficjalnie ustąpić miał ze stanowiska w przyszłym roku, po 15 latach rządów. Szefem FCA został Mike Manley, bliski współpracownika Marchionnego.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Sergio Marchionne to jeden z z najbardziej wpływowych Włochów w branży motoryzacyjnej. Kierował w Grupą FCA od 2004 roku i to m.in. jego decyzje uchroniły Fiata i Chryslera przed bankructwem. To on przywrócił na rynek Fiata 500. Miał też duży wpływ na sportowe sukcesy Ferrari.

- Zmarła wielka osoba. Marchionne zrobił wiele dobrego dla firmy, dla wielu ludzi oraz dla całych Włoch. Mogę powiedzieć, że dla wielu pokoleń był wzorem do naśladowania - powiedział jeden z pracowników Fiata.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Fiat zdjęcia

Fiat dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Fiat opinie

Oceń swoje auto

Fiat Cena