Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Siedemnastoletni kierowca wyścigowy z Polski na szkoleniu w Ferrari (WIDEO)

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Bartłomiej Mirecki na testach w Scuderia Ferrari F1 Bartłomiej Mirecki, dwukrotny zwycięzca polskiej serii wyścigowej Kia Lotos Race, trafił do prestiżowej Ferrari Driver Academy. Siedemnastolatek był jednym z czterech młodych kierowców z całego świata, zaproszonych na testy do Maranello.

Częstochowianin, na co dzień ścigający się nad Wisłą Kią Picanto, jest pierwszym Polakiem mającym za sobą udział w prestiżowej Akademii Ferrari dla młodych talentów. Na przełomie października i listopada 2013 roku Bartłomiej Mirecki spędził czas na zamkniętym szkoleniu w siedzibie zespołu F1 Scuderia Ferrari w Maranello, gdzie przeszedł szereg testów i badań lekarskich sprawdzających jego predyspozycje do prowadzenia najszybszych bolidów na świecie.

Zobacz też: Finał Kia Lotos Race 2013: Mirecki, Tokar i Śmigiel na podium

O randze szkolenia świadczy liczba uczestników biorących w nim udział. Z całego świata wytypowano tylko czterech kandydatów. Oprócz Bartka zaproszenie do Maranello otrzymali, Brytyjczyk, Hiszpan i Brazylijczyk. Żaden z nich nie osiągnął jeszcze pełnoletności.


Źródło: TVN24/x-news

Podczas trzydniowych testów młodzi kierowcy przeszli m.in. badania lekarskie, ćwiczenia sprawdzajac refleks i odporność na stres oraz treningi w profesjonalnym symulatorze bolidu Formuły 1. Bartłomiej Mirecki po kilkunastu wirtualnych okrążeniach dorównał bardziej doświadczonym kolegom, a przede wszystkim zdobył uznanie trenerów Akademii Ferrari natychmiastowym wyciąganiem wniosków, korygowaniem błędów, powtarzalnością i szybkim przyrostem umiejętności. Wykazał cechy, których zespół z Maranello poszukuje u młodych kierowców.

Ostatniego dnia w Ferrari Driver Academy Bartłomiej Mirecki miał możliwość poprowadzenia Formuły Abarth po torze testowym w Fiorano. Był to ostateczny sprawdzian umiejętności. Zawodnik BM Racing Team spędził za kierownicą 180-konnego bolidu dwie godziny i pokonał ponad 60 okrążeń.

Także w tej konkurencji dwukrotny Mistrz Polski Kia Picanto pokazał z jaką łatwością przychodzi mu prowadzenie pojazdu, co odzwierciedlały osiągane czasy i wykazy z telemetrii. Mimo tego, że pozostali uczestnicy mieli spore doświadczenie w prowadzeniu bolidów (m.in. Brytyjczyk spędził sezon w takim pojeździe), Bartek bardzo szybko im dorównał, a w rezultacie wszyscy kierowcy zamknęli swoje czasy w różnicy jednej dziesiątej sekundy.

Zespół Ferrari był pod ogromnym wrażeniem postępów jakie wykonał Bartek w zaledwie kilka godzin. Instruktorzy byli zgodni co do tego, że częstochowianin nosi w sobie ogromny talent i bardzo szybko się uczy. Podkreślali jego zaangażowanie, wyczucie auta, powtarzalność, czystość przejazdów oraz otwartość na wskazówki, które natychmiast wprowadzał do swojej jazdy. 

Bartłomiej Mirecki na testach w Scuderia Ferrari F1
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Bartłomiej Mirecki na testach w Scuderia Ferrari F1

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości