Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Sieradz: rozstrzygnięto przetarg na budowę trasy S8

Data publikacji: Autor: Wit L. Leśniewicz

Fot. Archiwum Polskapresse Rozstrzygnięto już pierwszy przetarg na budowę drogi ekspresowej S8 w naszym regionie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę na budowę węzła Walichnowy w ciągu drogi ekspresowej S8. Węzeł Walichnowy ma zbudować Budimex SA.
Fot. Archiwum Polskapresse Spółka zaproponowała najniższą cenę - 117,76 mln zł za zrealizowanie inwestycji. Ustalona przez GDDKiA wartość kosztorysowa wynosiła 118,08 mln zł. Oferta Budimeksu została uznana za najkorzystniejszą w przetargu, w którym startowało 14 podmiotów. Od tego rozstrzygnięcia innym firmom, które zgłosiły swoje oferty, przysługuje odwołanie. Jeśli jednak nic takiego się nie zdarzy, to zdaniem Andrzeja Podsiadłego, naczelnika wydziału zamówień publicznych łódzkiego oddziału GDDKiA, podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi pod koniec czerwca.

CZYTAJ TAKŻE

Drogę eskpresową poprowadzą polami

Sprawdź którędy przebiegnie trasa S14


Mniej więcej w tym samym czasie do składania ofert w drugim etapie przetargu powinny zostać zaproszone firmy i konsorcja, które zainteresowane są budową odcinków od Walichnowych do Łasku.

- Jesteśmy już po wyborze tak zwanej krótkiej listy. Do każdego przetargu zakwalifikowaliśmy po 20 oferentów. Teraz jesteśmy na etapie uzgadniania specyfikacji. Pod koniec czerwca powinniśmy zaprosić je do składania ofert - zapowiada naczelnik Andrzej Podsiadły.

Urzędnik nie wyklucza, że pierwsze rozstrzygnięcia tych zamówień mogą być znane w przyszłym kwartale. Chodzi o cztery dwuetapowe przetargi ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku. Ich rozstrzygnięcia najbardziej interesują mieszkańców Sieradza i powiatu, chodzi bowiem o budowę odcinków na ich terenie.

Przypomnijmy, że pierwszy etap przetargu na budowę drogi ekspresowej S8 na trasie od Walichnowych do Łasku, został ogłoszony 18 listopada 2010 r. i dotyczy odcinka Walichnowy - węzeł Złoczew z węzłem długości 19 km, obwodnicy Sieradza, czyli łącznika drogi S8 z drogami krajowymi 12 i 14 długości 6,1 km, odcinka Złoczew - węzeł Sieradz-Południe z węzłem długości 19,6 km oraz odcinka węzeł Sieradz Południe - węzeł Łask długości 33,7 km.

W ramach tych przetargów wybudowane mają być też Miejsca Obsługi Podróżnych Chojny koło Złoczewa, Dąbrowa Wielka koło Sieradza, Paprotnia koło Zduńskiej Woli oraz Sięganów koło Łasku. Powstaną także węzły drogowe Sieradz-Wschód, Zduńska Wola i Zduńska Wola-Karsznice. Z kolei w ramach budowy 6-kilometrowej obwodnicy Sieradza mają powstać ronda, przebudowane zostaną odcinki krajowych "12" i "14" oraz dróg powiatowych w ul. Reymonta i Sadowej.

Wyniki przetargu na węzeł Walichnowy znane są wcześniej, bo ogłoszony został w ubiegłym roku w sierpniu. Podobnie jak trzy inne. Między innymi na budowę drogi ekspresowej S8 na odcinku pomiędzy węzłami Łask i Róża oraz węzłami Dobroń i Róża. Tu już otwarto oferty. Zgłosiło się 13 firm. Zaproponowały ceny od 431,38 mln zł do 749,28 mln zł. Kwota, jaką na tę inwestycję przeznaczyła GDDKiA, to 630,99 mln zł.

- Oferty są w trakcie rozpatrywania. Przypuszczam, że w ciągu dwóch tygodni ogłosimy informacje o wybraniu najkorzystniejszej - zapowiada naczelnik Andrzej Podsiadły z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Źródło: Dziennik Łódzki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości