Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Silnik 1.6 EcoBoost w Fordach

Data publikacji: Autor: (mk) źródło: mototarget

fot. mototarget W związku z dużym zainteresowaniem ze strony klientów Forda silnikami 1.6 EcoBoost, brytyjska fabryka silników tej marki ciężko pracuje, aby sprostać ich zapotrzebowaniom.

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony klientów Forda silnikami 1.6 EcoBoost, brytyjska fabryka silników tej marki ciężko pracuje, aby sprostać ich zapotrzebowaniom.

fot. mototarget Od czasu debiutu pod koniec 2010 roku silnika 1.6 litr EcoBoost, trafił on do ponad 50 000 tysięcy klientów. Jednostka dostępna jest w sześciu modelach Forda – Focus, C-Max, Grand C-Max, Mondeo oraz S-Max i Galaxy.


CZYTAJ TAKŻE

Ford Fiesta 1.6 ECOnetic

Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium


Niewielka pojemność  skokowa 1.6 litrowej konstrukcji EcoBoost sprawdza się zarówno pod maską kompaktowego Forda Focusa jak i rodzinnego Galaxy.  Focus przyśpiesza do 100 km/h w przeciągu 7,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 222 km/h. Spalanie nie przekracza 6 litrów paliwa na 100 kilometrów. Ford Galaxy  wyposażony w 160-konną odmianę tego silnika potrzebuje 10 sekund na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h, zużywając średnio 7,2 l benzyny na 100km.

Emisja CO2 w nowym Fordzie Focusie to 139 g/km, a w Fordzie Mondeo wynosi ona 149 g/km. W osiąganiu niskich emisji dwutlenku węgla pomagają takie systemy jak: aktywna żaluzja wlotu powietrza do komory silnika, zaawansowany system zarządzania pracą silnika oraz układ Start&Stop.

Ceny nowych modeli Forda z silnikiem 1.6 EcoBoost zaczynają się od 73 000 tysięcy złotych w przypadku Forda Focusa, a kończą na 105 000 tys zł za model Galaxy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości