Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38861 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Silnik Diesla. Kłopoty kolejnego niemieckiego koncernu

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot. RUPTLY / x-news Nie milkną echa afery spalinowej. Śledczy badają czy kolejny niemiecki koncern dopuścił się manipulacji pomiarów emisji spalin.

Ponad stu śledczych pod nadzorem prokuratora wkroczyło we wtorek 20 marca do siedziby BMW w Monachium. Przedmiotem dochodzenia jest afera spalinowa, która wcześniej dotyczyła Volkswagena. Chodzi o manipulowanie wynikami testów emisji spalin.

- Silnik ma tysiące etykiet. Niektóre z nich wywołały błędy w działaniu komputerowego układu regulacji. To wpłynęło na system zarządzania emisją spalin, zarówno na hamowni, jak i na drodze. Dlatego nie dostrzegamy w tym temacie manipulacji pomiarami kontrolnymi - odparł zarzuty członek zarządu BMW Klaus Froehlich.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Zmiany w nagrywaniu egzaminów
Jak jeździć samochodem z turbosprężarką?
Smog. Nowa opłata dla kierowców

W lutym BMW poinformowało, że w ok. 11 tys. pojazdów z silnikiem Diesla "przez pomyłkę" zainstalowano niewłaściwe oprogramowanie. Ogłoszono akcję serwisową, a prokuratura bada teraz, czy rzeczywiście doszło do pomyłki.

Przypomnijmy, że afera dieselgate wybuchła jesienią 2015 roku. Grupa Volkswagen przyznała się, że silniki Diesla w samochodach produkowanych w latach 2008-2015, nie spełniają norm emisji spalin Euro 5 i zawierają system oszukiwania testów spalin. Amerykańscy naukowcy udowodnili, że auta te emitują do 80 razy więcej niebezpiecznych tlenków azotu, niż przewidują to normy. Oprogramowanie znajduje się w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w ok 140 tys. samochodów na polskim rynku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mosze Habibi (gość)

    No i co z tego? USA olało normy i trują na potęgę. Tylko kochana EU dokręca śrubę swoim obywatelom i zagląda coraz głębiej do kieszeni. Zaprośmy więcej emigrantów czy tam imigrantów! Zmierzamy w stronę dna, w stronę końca.

  • onyx (gość)

    Do fabryki to weszli, stróże prawa. Ale do stref NO-GO opanowanych przez muzułmanów to jakoś nie wchodzą...

  • Bobo-partyzant (gość)

    "śmiertelnie niebezpiecznych dla ludzi tlenków azotu"- koń by się uśmiał. Gdyby były tak śmier4telne, to w ostatnim ćwierćwieczu wyginałaby caała populacja w europie !!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

BMW zdjęcia

BMW dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

BMW Cena